zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca dodatkowa na studiach

czwartek, 07-09-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Studiujesz dziennie, ale chcesz mieć pieniądze na utrzymanie i własne wydatki? A może zależy ci na finansowym odciążeniu rodziców? Niezależnie od twojej motywacji, pogodzenie nauki i pracy zarobkowej jest jak najbardziej możliwe - grunt to dobra organizacja. Poznaj propozycje najbardziej popularnych zawodów dla studentów!

kelnerka

1) Praca jako kelner

Praca w restauracji oznacza elastyczny grafik i napiwki w dodatku do zwykłej pensji. Nie jest to zajęcie dla wszystkich - osoby nieśmiałe czy preferujące samotność mogą mieć z nim problem, ale dla roześmianych ekstrawertyków to robota jak znalazł.

2) Telemarketing

Ciekawa opcja dla ceniących niezależność. Call centers zazwyczaj wymagają minimum 20 godzin dyspozycyjności w tygodniu, a grafik jest do ustalenia z przełożonym. Możesz również znaleźć zatrudnienie w firmie, gdzie wysokość zarobków zależy od ilości wypełnionych zadań, a te uzgodnisz z pracodawcą w zależności od swoich możliwości czasowych. Niewątpliwym plusem jest możliwość pracy z domu, czy też każdego wybranego przez siebie miejsca.

3) Korepetycje

Wykorzystaj wiedzę zgromadzoną przez lata spędzone w szkole i zaoferuj ją uczniom szkoły podstawowej i liceum. Nie tylko osobiście ustalasz godziny spotkań, ale i zarobek, jaki otrzymasz, jest bardzo korzystny. Wywieś ogłoszenie w swojej dawnej szkole lub roześlij wiadomość młodszym znajomym - na pewno się odezwą, zwłaszcza w okresie przed egzaminami.

4) Praca w sklepie

Jako ekspedient czy kasjer masz również możliwość ustalenia grafiku z pracodawcą, wiele sklepów zgadza się na pracę na 1/2, a nawet 1/4 etatu. Dodatkowo możesz otrzymać zniżkę pracowniczą na zakupy.

5) Freelancer

W zależności od posiadanych umiejętności możesz tłumaczyć teksty, projektować grafiki czy zarządzać profilem jakiejś organizacji na Facebooku. Atutem takiej pracy jest to, że możesz wykonywać ją gdzie i kiedy chcesz, byle w terminie, jednak szukanie klientów należy tylko i wyłącznie do ciebie i może być bardzo frustrujące.

6) Roznoszenie gazet i ulotek

Zarobki zależne są od ilości godzin i rozdanych egzemplarzy. W przypadku dostarczania gazet w grę wchodzą zazwyczaj poranki, między 05:30 a 09:00 - opcja zdecydowanie nie dla śpiochów, ale niekolidująca z zajęciami.

Niezależnie od pracy, jaką wybierzesz, ważne jest dobre zorganizowanie. Nie zaniedbuj zajęć na uczelni w imię zarobków - zdobycie wiedzy potrzebnej w przyszłym zawodzie jest przecież najważniejsze, tak więc kiedy jesteś na wykładzie czy warszatatach, w pełni się na nich skupiaj i rób porządne notatki. Wyeliminuj złodziei czasu (najczęściej są to media społecznościowe), ze znajomymi spotykaj się w jeden czy dwa wieczory w tygodniu, planuj posiłki i przygotowuj je w weekendy (to pozwoli ci też na zaoszczędzenie sporej ilości gotówki, którą normalnie wydaje się na gotowe dania kupione w sklepie i spożyte w drodze z uczelni do miejsca pracy). Ucz się, pracuj i ciesz się codziennością - studia to jeden z najciekawszych i najbardziej rozwijających etapów życia!

fot. pixabay.com/LuckyLife11

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama