zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Praca w służbie zdrowia: jak wybrać zawód po studiach?

środa, 26-11-2014 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


Sporym problemem młodych ludzi jest to, że nie wiedzą czego chcą. W drugiej liceum nagle okazuje się, że trzeba podjąć decyzję co zdawać na maturze, do jakich studiów się szykować. W równie złej sytuacji są rodzice tych dzieci, ponieważ widzą szamotającą się pociechę i nie potrafią jej nic doradzić. Warto więc zapoznać się zarówno z wymaganiami jakie niosą ze sobą dane studia, jak i rynkiem pracy.

Nie zawsze lekarz to najlepszy wybór


Jeśli dziecko ma dobre stopnie z biologii i chemii, to prawdopodobnie jest również zainteresowane zagadnieniami związanymi z medycyną i ludzkim ciałem. Trzeba jednak pamiętać, że na profil lekarski bardzo trudno się dostać i należy dziecko jak najbardziej wspierać, aby odniosło sukces, jeśli jednak się nie uda, nie naciskać i nie obwiniać go. Na uniwersytetach medycznych jest wszak wiele innych kierunków, które często dla niektórych okazują się o wiele lepszym wyborem, niż zostanie lekarzem.

Farmaceuta

Farmacja, choć może wydawać się nie tak prestiżowym kierunkiem jak medycyna, również może przynieść wiele zadowolenia z pracy oraz spore zarobki. Osoba pracująca na stanowisku Clinical Operations Managera może zarobić nawet do 28 tysięcy miesięcznie, a Clinical Research Officer do 19 tysięcy.

Trzeba przecież pamiętać, że po farmacji dziecko nie jest koniecznie skazane na pracę w aptece. Farmaceutów można podzielić na kilka grup: farmaceuta naukowiec, farmaceuta technolog, aptekarz oraz farmaceuta kliniczny. Aby lepiej zapoznać się z zarobkami oraz wymaganiami warto przejrzeć oferty pracy w farmacji. Można to zrobić np. tu: http://www.grafton.pl/oferty-pracy/farmacja-sprzet-medyczny/.

Fizjoterapeuta


Fizjoterapia często spychana jest na plan dalszy i przez wiele osób traktowana jest jako coś mało istotnego. Tymczasem należy sobie uświadomić jak wielka odpowiedzialność leży, dosłownie, w rękach fizjoterapeuty. Nie można więc zakładać, że całą pracę przy doprowadzeniu kogoś do zdrowia wykonuje lekarz. Fizjoterapeuci zajmują się rehabilitacją pacjenta po zabiegu i bez nich powrót to pełnej sprawności byłby absolutnie niemożliwy. Jest to więc profesja jak najbardziej warta rozważenia.

Opieka nad pacjentem

Praca pielęgniarek i pielęgniarzy często bywa w Polsce niedoceniana. Wiele osób uważa, że są oni tylko po to, by uprzykrzać życie pacjentom, tymczasem bez nich praca szpitala byłaby absolutnie niemożliwa. Zawód ten coraz częściej wiąże się z przyzwoitymi zarobkami – niestety głównie w sektorze prywatnym lub za granicą.

Tekst: Promocja


Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama