zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

10 porad, jak wynegocjować podwyżkę

piątek, 20-09-2013 (00:00:00) | komentarze (1)


22 września to nieoficjalny Dzień Ćwiczenia Przed Lustrem Prośby o Podwyżkę Płacy. Podpowiadamy, jak wynegocjować lepsze wynagrodzenie!

Prośba o podwyżkę – łatwa czy trudna? A może frustrująca? Podwyżka to dla Polaka dość drażliwy temat – takie wnioski nasuwają się po analizie ankiety przeprowadzonej przez serwis pracy Praca.pl we wrześniu 2013r. Tylko 15% rodaków uważa, że negocjacje wynagrodzenia są sprawą prostą, bo dobry pracownik ma prawo do wyższego wynagrodzenia. 10% potwierdza, że negocjować nie potrafi, zatem chwila rozmowy o wynagrodzeniu, to dla tych osób trudny orzech do zgryzienia. Co czwarty (24%) uważa rozmowę o pieniądzach za krępującą – szef może odmówić i sytuacja staje się nieciekawa. Takie nastawienie również zmniejsza chęć do tego, by o pieniądzach rozmawiać. Dzielimy się z wami 10 poradami, które pomogą wam do takich negocjacji zdecydowanie lepiej się przygotować!

10 PORAD, JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO NEGOCJACJI PODWYŻKI

Źródło: Praca.pl

GALERIA ZDJĘĆ: Jak się przygotować do negocjacji podwyżki?(10)
  • 1.Wejd w buty szefa
  • 2.Wybierz dobry moment
  • 3.Obserwuj emocje przeoonego
  • 4.Przygotuj argumenty
  • 5.Nie wykorzystuj argumentw personalnych

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • negocjowanie [0]

    Dobra rada ode mnie: przed wizytą u szefa, iść na szkolenie z negocjacji. Cena niewygórowana, coś około 30 zł, a naprawdę można się dowiedzieć wielu przydatnych rzeczy. Zachęcam do zaglądania na bloga pisanego przez zawodowego negocjatora: www.negocjowaniewbiznesie.pl - na pewno wiedza się przyda, właśnie w takich sytuacjach.

    Wiktor, 2016-06-29, 17:05:37

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama