zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

4 błędy w studenckim CV, które utrudniają Ci znalezienie pracy

wtorek, 16-06-2015 (00:00:00) | komentarze (0) | artykuł sponsorowany


Praca na wakacje, staż czy praktyki, pierwszy (albo kolejny) etat? Bez względu na to, na jakim etapie kariery jesteś, musisz mieć jedno – dobre CV. To od tej zawodowej wizytówki w dużej mierze zależy, czy będziesz mieć okazję w pełni zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej. Oto kilka błędów, które sprawią, że Twoje CV może szybko wylądować w koszu. Sprawdź, jak ich nie popełniać i skorzystaj z Kreatora CV, aby przygotować profesjonalny życiorys.

1. Przesadzona kreatywność


Rozbudowane CV w formie infografiki czy wideo, z linkiem ukrytym pod kodem QR? To wszystko może… uprzykrzyć życie rekruterowi. Z badań przeprowadzonych przez serwis Pracuj.pl wynika, że przedstawiciele działów HR cenią przede wszystkim CV czytelne i przejrzyste. Chcą szybko dotrzeć do najważniejszych informacji na temat kandydata, co tak zwane kreatywne CV często utrudnia. Taka forma jest uzasadniona tylko w określonych przypadkach – jeśli na przykład aplikujemy do firmy z branży kreatywnej albo graficznej.

Wybierz przejrzysty wzór

Dlatego zanim zaczniesz kręcić wideo-CV, zastanów się, czy w Twojej branży jest to konieczne. Większość rekruterów zdecydowanie rekomenduje przejrzyste wzory CV – znajdziesz je w bezpłatnym narzędziu Pracuj.pl, Kreatorze CV (www.cv.pracuj.pl), które pozwoli stworzyć Ci profesjonalny dokument w kilka minut – nawet między wykładami.2. Tylko wykształcenie

Jeśli dopiero zaczynasz karierę zawodową, nie zostawiaj życiorysu pustego, ograniczając się tylko do danych osobowych i wykształcenia. Skup się na swojej działalności studenckiej, wpisz aktywność w kołach naukowych czy wakacyjne, dorywcze zajęcia. Dzięki temu pokażesz rekruterowi, że nie jesteś aktywny i potrafisz radzić sobie w różnych sytuacjach. Nie zapomnij też o opisaniu swoich umiejętności, takich jak na przykład umiejętność pracy w grupie czy pod presją czasu. Pamiętaj tylko, aby na rozmowę przygotować sobie argumenty na ich uzasadnienie.

3. Treść koniecznie na jednej stronie

CV obowiązkowo na jednej stronie to… popularny mit. Tak naprawdę nie długość ma znaczenie, ale to, co w CV zawrzemy. Popularnym błędem jest więc próba zmieszczenia większego doświadczenia na jednej kartce papieru – jeśli masz już więcej doświadczenia, swobodnie możesz rozbudować swoje CV o kolejną stronę.

4. (Nie)umiejętność selekcji

Co jeżeli doświadczenia jest coraz więcej, uczestniczysz w kolejnych stażach czy praktykach, kończysz drugie studia i CV niebezpiecznie się wydłuża? Wiele osób poszerza swoje CV o kolejne elementy, nie usuwając tych mniej istotnych. To błąd! Czas na selekcję informacji. Z CV wyrzuć wakacyjną pracę w cukierni czy liceum ogólnokształcące – ważniejszy będzie staż w banku i rozpoczęte dodatkowe studia z rachunkowości. Pamiętaj o odwróconej chronologii – zacznij od najświeższych doświadczeń, na które rekruter zwróci uwagę w pierwszej kolejności.Więcej o tym, jak napisać dobre CV:(mat. promocyjne)

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama