zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 darmowych narzędzi, dzięki którym stworzysz profesjonalne CV

środa, 02-06-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Poszukiwanie pracy lub stażu potrafi być zajęciem żmudnym i czasochłonnym. Odczuwają to szczególnie studenci i osoby, które nie mogą jeszcze pochwalić się zbyt bogatym doświadczeniem zawodowym. W każdym jednak wypadku najważniejszą rolę w procesie rekrutacji odgrywa CV. Nieatrakcyjny lub źle sporządzony życiorys może przekreślić Twoje szanse na dostanie się do upragnionej firmy, dlatego dowiedz się, z jakich narzędzi możesz skorzystać, by przyszli rekruterzy chcieli zaprosić Cię na rozmowę.

Kreator CVTworzenie CV - o czym pamiętać?

Zanim napiszesz swoje pierwsze CV, powinieneś zapoznać się z kilkoma uniwersalnymi zasadami, które ułatwią Ci zdobycie stanowiska pracy bądź miejsca na stażu.

1. Jeśli masz już jakieś doświadczenie zawodowe, a w Twoim życiorysie nie występują luki w zatrudnieniu – spisz poprzednie miejsca pracy w kolejności od najnowszego do najstarszego.

2. Pracowałeś już w kilku miejscach, które nie mają związku z Twoim upragnionym stanowiskiem? Jeśli masz taką możliwość, ogranicz je w swoim CV i skup się na doświadczeniach, które są istotne dla Twojego potencjalnego pracodawcy.

3. Jeżeli dopiero rozpoczynasz karierę zawodową i nie masz czym się pochwalić w sekcji „doświadczenie”, zwróć uwagę rekrutera na przebyte kursy czy wolontariaty.

4. Gdy korzystasz z narzędzi do tworzenia CV online, zawsze dbaj o bezpieczeństwo swoich danych. Sprawdzaj, czy strona jest zabezpieczona (posiada certyfikat bezpieczeństwa i działa w protokole HTTPS). Dobrym rozwiązaniem jest połączenie VPN - dzięki niemu przesyłane informacje nie trafią w niepowołane ręce.

Popularne kreatory CV

1. Google Docs

Google Docs to zwyczajny, prosty edytor tekstowy umożliwiający tworzenie różnorakich dokumentów - w tym również życiorysów. To jedno z najbardziej podstawowych narzędzi, ale nie warto go lekceważyć. Ogromną zaletą dokumentów Google jest to, że są zupełnie darmowe w pełnym zakresie funkcjonalności - do korzystania z nich wystarczy konto w usłudze Google, które i tak posiada większość ludzi. Możesz wykorzystać Google Docs do napisania swojego CV od podstaw albo zainspirować się jednym z dostępnych szablonów.

2. Kreator CV Canva

Narzędzie do tworzenia życiorysów od Canva to darmowy kreator o zaawansowanych funkcjach. Aplikacja działa w przeglądarce internetowej i została wyposażona w wiele ciekawych, czytelnych i przykuwających wzrok szablonów, które możesz dowolnie modyfikować. Program jest intuicyjny, a mnogość wzorów sprawia, że w kilka minut stworzysz oryginalny życiorys, który następnie pobierzesz na swój dysk na przykład w formacie PDF.

3. CV Maker

CV Maker to darmowa aplikacja dostępna do pobrania za darmo ze strony twórców. Program został przetłumaczony na wiele języków – w tym także polski. Dzięki CV Maker stworzysz przejrzysty życiorys, który będzie zawierał ważne dla Twojego pracodawcy informacje. Istnieje również płatna wersja aplikacji wzbogacona o zaawansowane style formatowania tekstu czy dodatkowe szablony.

4. CraftCV

CraftCV to jeden z najbardziej zaawansowanych darmowych narzędzi. Możesz stworzyć oryginalny życiorys, bazując na jednym z wielu dostępnych szablonów. Wzory udostępnione przez kreatora nierzadko posiadają interesujące elementy graficzne przykuwające oko potencjalnego rekrutera. Treść i wygląd życiorysu możesz oczywiście dowolnie modyfikować. Dokument pobierzesz po zalogowaniu się na portalu. Darmowa wersja aplikacji dołącza do życiorysów niewielki znak wodny.

5. Kreator CV od pracuj.pl

Pracuj.pl to znany portal udostępniający oferty pracy w całej Polsce. Dostępna jest na nim również darmowa usługa ułatwiająca stworzenie prostego życiorysu. Do skorzystania z kreatora wystarczy posiadać konto w serwisie. Narzędzie udostępnia kilka podstawowych, lecz czytelnych szablonów zarówno dla doświadczonych pracowników, jak i studentów dopiero rozpoczynających karierę.

Artykuł Partnera

fot. materiały prasowe sprawnymarketing.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama