zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 najpopularniejszych ofert pracy dla studentów

wtorek, 23-09-2014 (00:00:00) | komentarze (2)


Łączenie pracy ze studiowaniem to już nie wybór, a konieczność. Tylko dzięki temu młodzi zdobędą doświadczenie oraz kompetencje potrzebne do znalezienia solidnej pracy po studiach. Według danych Work Service studenci najczęściej znajdują pracę w call center, gdzie mogą liczyć na wynagrodzenie od 12 zł do 16 zł brutto za godzinę.

Studenci coraz chętniej łączą pracę ze studiami. Jest to spowodowane trudną sytuacją młodych na rynku pracy. Najliczniejszą grupą bezrobotnych w Polsce, bo aż 28,8%** stanowią osoby w wieku 24-35 lat. Osoby młodsze, w wieku do 24 lat to 17,5%** wszystkich bezrobotnych. Wskaźnik ten w ostatnich latach utrzymuje się na podobnym poziomie.

- Wysokie bezrobocie wśród ludzi młodych wynika między innymi z niedostosowania edukacji do wymagań biznesu. Na rynku powstają nowe zawody, które nadal ciężko odnaleźć w ofercie edukacyjnej polskich uczelni – powiedział Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service SA. - Dlatego zdobywanie doświadczenia zawodowego podczas nauki, jest jednym z kluczowych elementów poprawy sytuacji studentów i absolwentów na rynku pracy. Jeśli sytuacja w szkolnictwie wyższym nie ulegnie zmianie, wkrótce dla wielu studentów, zwłaszcza kierunków humanistycznych, zdobywanie doświadczenia w trakcie studiów będzie jedyną alternatywą dodał Tomasz Hanczarek.

5 najpopularniejszych ofert pracy dla studentów

Stanowisko

Stawka godzinowa*

Wynagrodzenie miesięczne*

Wymagania

 

Konsultant ds. Wsparcia Działu Finansowego

19 zł

3252 zł

1) Student ekonomii /nauk pokrewnych

2) Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

 

Doradca ds. Telefonicznej Obsługi Klienta

12 - 16 zł

2016 - 2688 zł

1) Komunikatywność i chęć do pracy

2) Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym

 

Konsultant Telefoniczny

13 – 15 zł

2084 zł - 2520 zł

1) Znajomość j. angielskiegow stopniu komunikatywnym

 
 

Doradca Klienta ds. Sprzedaży Produktów Bankowych

12 zł

2017 zł

1) Doświadczenie w sprzedaży usług bankowych lub obsłudze klienta

2) Dobra znajomość obsługi pakietu MS Office

3) Otwartość i komunikatywność

4) Podstawowa znajomość języka angielskiego

 
 

Referent ds. Weryfikacji Dokumentacji Bankowej

12 zł

2016 zł

1) Min. 2. rok studiów (studenci wieczorowi/niestacjonarni)

2) Znajomość j. angielskiego w stopniu komunikatywnym

3) Podstawowa znajomość prawa bankowego (szczególnie w zakresie tajemnicy bankowej)

 
 
 

*wynagrodzenie brutto. Dane własne Work Service SA

Najwięcej ofert pracy dla studentów czeka w call center. W pracy na stanowisku telefonicznego doradcy klienta studenci mogą liczyć na wynagrodzenie od 12 zł do 16 zł brutto. Zatrudnienie w call center umożliwia wypracowanie umiejętności, takich jak: praca w zespole, obsługa klienta (także w języku obcym), komunikatywność, czy praca pod presją czasu. Stale poszukiwani są także kandydaci do pracy w bankowości i finansach, gdzie podstawowym warunkiem zatrudniania jest znajomość języka obcego. Tu stawki wahają się od 12 zł jako referent czy doradca klienta, aż do 19 zł na stanowisku konsultanta ds. wsparcia działu finansowego, na którym wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym i kierunkowe studia. Praca w bankowości rozwija zdolności analitycznego myślenia i poszerza wiedzę z zakresu finansów. To umiejętności, które w wielu przypadkach mogą być podstawą do budowania dalszej kariery.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • nauka [0]

    Co sprawia, że czujesz się szczęśliwszy niż być nauczycielem? Wszelkie prace mogą nie udało się osiągnięcie, Jest on oparty na dobrej edukacji, że ludzie mają za sobą. Czy jesteś dumny nauczycielem? Dołącz Preply banku ofert pracy dla Nauczycieli języka angielskiego Kraków http://preply.com/pl/krakow/oferty-pracy-dla-nauczycieli-języka-angielskiego

    dariusz, 2015-12-22, 04:44:02
  • Skąd te stawki godzinowe? [0]

    Skąd te stawki godzinowe, jakie firmy je proponują? Studenci owszem robią często w call center, ale przy dobrych wiatrach mają 7-10 zł netto. Może jak ktoś ma żyłkę sprzedawcy, to ma jeszcze trochę więcej pieniędzy z prowizji.

    Studentka, 2014-09-24, 22:58:33

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama