zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 sposobów na szefa

poniedziałek, 20-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie jest tajemnicą, że każdy pracownik chce mieć jak najlepsze stosunki ze swoim szefem. W końcu dobra atmosfera w pracy i prezes - sojusznik to klucz do sukcesu. Tym bardziej, jeśli zdecydowanie wiemy, jak z nim rozmawiać i co robić, aby on miał o nas jak najlepsze zdanie. Oto 5 sposobów na szefa.

5 sposobów na szefa

1. Wykazuj inicjatywę
Nie wszyscy pracownicy lubią się wyhylać i wykonywać dodatkowe prace. I nie chodzi tutaj wcale o robienie z siebie osoby "przynieś, wynieś pozamiataj", ale raczej kogoś, kto bierze w swoje ręce projekt i go realizuje od a do z. W pracy bardzo ważna jest własna inicjatywa i szukanie innowacyjnych rozwiązań. Szef, który zobaczy, że jego pracownik wykazuje działanie w jakimś temacie, na pewno nie przejdzie obok niego obojętnie. W końcu taki pracownik to skarb i warto o niego zadbać!

2. Pokaż, że umiesz gospodarować majątkiem firmy
Wiele projektów wymaga tego, aby wydać dodatkowe ilości pieniędzy. Jeśli wykażesz się gospodarnością i pokażesz, że zależy ci na tym, aby firma zaoszczędziła pieniądze, to na pewno zostaniesz doceniony przez swojego szefa. W końcu o to chodzi, aby firma potrafiła zarabiać pieniądze, a nie je tracić.

3. Bądź graczem zespołowym
Wykazuj się tym, że potrafisz działać w grupie. Staraj się być liderem i mądrze kierować zespołem. Pokaż, że motywujesz ludzi do działania i szukasz rozwiązań. Nie bądź samolubem w pracy, ale walcz w grupie o sukces projektu. Jeśli pokażesz, że umiesz zarządzać grupą i robisz to naprawdę dobrze, na pewno twój szef to zauważy.

4. Walcz o swoje
Oczywiście walcz o swoje jeśli masz do tego podstawy. Pracownik, który leniuchuje i robi wszystko, aby nie wykonać zadania, raczej nie ma o co walczyć. Ty, dzięki swojej ciężkiej pracy i determinacji wykazuj się każdego dnia. Niech twoje sukcesy będą podstawą do tego, że walczysz o gratyfikacje i uznanie w miejscu pracy. Taki waleczy charakter, siła i dążenie do celu to cechy, które szefowie wbrew pozorom bardzo cenią. Dlaczego? Ponieważ walcząć o swoje w miejscu pracy, walczysz przede wszystkim o sukces całej firmy.

5. Bądź dobrą duszą w firmie
Pokaż, że ludzie ci ufają i przychodzą do ciebie z problemami. Osoba godna zaufania, która jest ceniona w pracy to pracownik o którego szefowie bardzo zabiegają. Dobra atmosfera w miejscu pracy jest niezwykle ważna. Jeśli idzie za tym również pracowitość, kreatywność i cechy przywódcze, na pewno każdy szef cię doceni i sprawi, że twoja praca będzie jeszcze bardziej doceniana.

gol

fot. pexels.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama