zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

5 typów osób, które będą mieć problem ze znalezieniem pracy

wtorek, 12-09-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Wymarzona praca to dla wielu osób priorytet. Oferty pracy były, są i będą na rynku. Nie każdy jednak wie, jak znaleźć pracę. Niektóre osoby nie zachowują się jednak tak, jakby chciały na dłużej pobyć w odpowiednim miejscu zatrudnienia. Zdarzają się przypadki ludzi, którzy wręcz dążą do tego, żeby pracodawca pomyślał, że to nie jest posada dla nich. Dlaczego? Oto 5 typów osób, które będą mieć problem ze znalezieniem pracy.
kobieta w biurze

1. 10 tysięcy pensji vs znikome doświadczenie.
Na rozmowie rekrutacyjnej jednym z pytań jest to, dotyczące zarobków. Wiele osób ma problem z tym, żeby powiedzieć, ile chce zarabiać. Są jednak ludzie, którzy bez żadnego zawahania, pomimo znikomego doświadczenia, rzucają kwotami, których nie zarabia sam prezes... Oburzeni faktem, że to przecież i tak stawka głodowa, wręcz obrażają się na rekrutera i wychodzą ze spotkań.

2. Wieczny dąs.
W pracy bardzo ważna jest atmosfera. Coraz więcej pracodawców skupia się na tym, aby w miejscu zatrudnienia panował koleżeński nastrój, który wpływa na wydajność pracy. W momencie, kiedy jedna osoba non stop się dąsa i wpływa negatywnie na otoczenie, żaden szef nie będzie przymykać wiecznie oka na takiego osobnika. Toksyczny człowiek jest numerem jeden do wyeliminowania.

3. Zawsze "coś", czyli wieczna wymówka i lenistwo.
Nie wszyscy ludzie angażują się w swoją pracę. Zdarzają się ludzie, którzy na każde zadania, nowy projekt odpowiadają...wymówką. Kolejne preteksty do wcześniejszych wyjść z pracy, kolejne choroby i inne rzeczy do zrobienia stwarzają wrażenie, że dana osoba po prostu nie chce pracować. A co za tym idzie, nie jest ani wydajna, ani odpowiednia na danym stanowisku. Swój czas w pracy lepiej w końcu przeznaczyć na siedzenie na fb, albo robienie selfie, które później zostaje wrzucone do sieci. W godzinach pracy oczywiście.

4. Ściemniacz pospolity.
Albo umarła mu babcia, albo babci babcia... Generalnie pochował całą swoją rodzinę już 3 razy mimo tego, że wszyscy jeszcze żyją. Jego lenistwo udziela się innym, a wieczne niewyspanie i kłamstwa nie robią już na nikim wrażenia. Oprócz szefa, który tylko czeka na to, aby w końcu usunąć go z pracy. Taka osoba mimo przekonania, że ściemnia doskonale, jest dawno zlokalizowana przez wszystkich dookoła. Dlatego lepiej mówić prawdę, bo kłamstwo nigdy nie popłaca. Tym bardziej w pracy.

5. Zmiana pracy jak zmiana rękawiczek.
Żaden szanujący się pracodawca nie weźmie do roboty osoby, która non stop zmienia pracę. Jeśli w CV kandydat ma napisane kilka, kilkanaście różnych firm w ciągu ostatnich miesięcy to znak, że coś jest nie tak. Każdy poważny prezes będzie przeczulony i zapali mu się czerwona lampka w momencie, gdy tego typu kandydat pojawi się na spotkaniu rekrutacyjnym.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama