zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

6 powodów, przez które pracownik odchodzi z pracy

środa, 15-11-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Każdy z nas chce spełniać się w swojej pracy. Nie zawsze oczywiście pracujemy w miejscu, które daje nam masę radości i satysfakcję. Często z pozoru idealna firma okazuje się być totalnie nieodpowiednia dla nas i naszych aspiracji, które sięgają znacznie wyżej. Co powoduje, że zaczynamy myśleć o zmianie miejsca zatrudnienia? Oto 6 powodów, przez które pracownik odchodzi z pracy.

6 powodów, przez które pracownik odchodzi z pracy

1. Brak perspektyw rozwoju
Każdy człowiek potrzebuje ciągłego motory napędowego. Takim motorem jest przede wszystkim perspektywa rozwoju, możliwość awansu. Jeśli w firmie brak tego typu rzeczy, to uczciwy pracownik, który chce osiągnąć w życiu zawodowym coś więcej, niż tylko obecna praca bez perspektyk - odejdzie. Żadna osoba, która szanuje swoją pracę i wiedzę nie będzie tkwić w jednym miejscu do końca życia w momencie, kiedy dookoła jest wiele firm, które dają pracownikowi możliwość rozwoju.

2. Wypłata po terminie lub brak wypłaty
Człowiek pracuje po to, aby zarabiać. I nie jest to żadna tajemnica. W momencie, kiedy wypłata przychodzi po czasie, albo nie przychodzi wcale - człowiek traci sens wykonywania obowiązków w miejscu zatrudnienia, a jego frustracja sięga zenitu. Co za tym idzie, pracownikowi nie chce się dalej pracować, atmosfera robi się niezwykle napięta i wszystko wali się jak domek z kart. Podstawą do tego, aby pracownik był zadowolony jest odpowiednia wypłata na czas. Bez tego warunku na pewno będzie na rzeczy poszukiwanie nowego miejsca zatrudnienia. Nikt w końcu nie chce pracować za darmo.

3. Obietnice bez pokrycia
W życiu osobistym, jak i zawodowym bardzo ważne jest zaufanie. Szef, który kolejne miesiące obiecuje zmiany, które nie nadchodzą, staje się mało wiarygodny. Motywacja do działania spada, a my stajemy się jak chodzący zombie - bez chęci do działania. Obietnice bez pokrycia, które nie zostają spełnione sprawiają, że pracownikowi nie chce się pracować i walczyć o kolejne sukcesy, ponieważ nagroda za nie i tak nie nadejdzie.

4. Zbyt dużo obowiązków za marne wynagrodzenie
Z dnia na dzień obowiązków przybywa, niestety wypłata jest cały czas ta sama. Taka sytuacja nie nakręca pozytywnie pracownika do dalszego działania, ale osłabia jego wiarę w zmiany na lepsze. W momencie, kiedy pracy jest coraz więcej, a wynagrodzenie się nie zmienia, żaden szanujący się pracownik nie będzie chciał pozostać w takim miejscu zatrudnienia. Tym bardziej, jeśli inne firmy proponują znacznie lepsze warunki finansowe.

5. Chora atmosfera w pracy
Niektóre firmy znane są z dziwnych zasad, które w nich panują. Niezdrowa atmosfera sprawia, że ludzie również zaczynają czuć się źle. Jeśli w miejscu zatrudnienia brak jest jasnych zasad, a wiele osób jest faworyzowanych, to dla szanującego się pracownika będzie to sygnał do tego, aby jak najszybciej znaleźć nowe miejsce pracy.

6. Brak docenienia ze strony szefa
Każdy pracownik potrzebuje pozytywnego "kopa" od swoich pracodawców. Tym bardziej, jeśli swoje obowiązki wykonuje bezbłędnie i rzeczywiście stara się pracować jak najlepiej. Brak jakiejkolwiek gratyfikacji, a nawet słowa "dziękuję" powoduje to, że pracownik zaczyna mieć po prostu dość obecnej sytuacji. Czuje się wykorzystywany i niedoceniony. A następnym jego krokiem jest poszukiwanie pracy, która da mu nie tylko lepsze pieniądze, ale przede wszystkim satysfakcję i zadowolenie z faktu, że zostaje doceniony.

gol

fot. pexels.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama