zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Adzuna ogłasza konkurs dla absolwentów

czwartek, 07-08-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Adzuna ogłasza konkurs dla absolwentów, aby pomóc w pierwszym kroku ku karierze


Polscy absolwenci należą do najbardziej wykształconych na świecie, według najnowszych danych OECD* szacuje się, że co najmniej 70% młodych Polaków rozpocznie naukę na uczelni wyższej w trakcie swojego życia. Pomimo tego, że stopa bezrobocia spada wraz z poziomem wykształcenia (według danych GUS w I kw. 2014 wynosiła 28.3% dla osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym i gimnazjalnym, 11.6% dla osób z dyplomem uczelni wyższej), a absolwenci mają relatywnie dobrą sytuację na rynku, pierwszy krok ku karierze bywa najtrudniejszy.  Z tego względu wyszukiwarka ofert pracy Adzuna postanowiła ogłosić konkurs „Absolwent Roku”. Mając na celu przedstawienie sylwetek oraz nagrodzenie najzdolniejszych Adzuna oferuje praktyki zawodowe w prestiżowych firmach, nagrodę pieniężną oraz więcej.

Dane OECD dotyczące edukacji wyróżniają Polskę jako ponadprzeciętny kraj: więcej niż 50% populacji w wieku akademickim kończy uniwersytet, przy czym średnia dla przebadanych krajów członkowskich wynosi 40%. Zaledwie w ostatniej dekadzie ilość studentów w Polsce zwiększyła się o 10%, natomiast osób kończących studia o 20%. Wśród badanych krajów** Polska zajęła drugie miejsce co do odsetka absolwentów w roku 2011 (po Islandii, za nami plasowały się Wielka Brytania i Nowa Zelandia). Zaledwie 3 lata wcześniej Polska zajmowała 4. pozycję. Wraz z tak dużą ilością osób z wyższym wykształceniem w parze idzie walka o zainteresowanie pracodawców.

Konkurs Adzuna skierowany jest do wszystkich ubiegło- oraz tegorocznych absolwentów. Nagrodzona zostanie osoba najzdolniejsza w swojej dziedzinie – zaangażowana politycznie czy społecznie, naukowiec, sportowiec, przedsiębiorca czy wybijająca się ponad tłum w inny sposób. Osoby chcące wziąć udział w konkursie muszą odpowiedzieć na kilka krótkich pytań i wyjaśnić co sprawia, że wyróżniają się na tle innych.

Zwycięzca otrzyma nagrody:
  • praktyki zawodowe w prestiżowej firmie (w tym: eBay, L’Oreal, Sony, Google)
  • nagroda pieniężna 5000 zł
  • klinika CV”
  • sesja mentorska 1-na-1
  • tytuł „Absolwent Roku”


Zgłoszenia na konkurs Absolwent Roku można wysyłać do 22 sierpnia 2014. Tegoroczni oraz zeszłoroczni absolwenci mogą wziąć udział wchodząc na stronę http://www.adzuna.pl/graduate-of-the-year.html. Finaliści zostaną poinformowani 1 września, a zwycięzca zostanie ogłoszony 15 września 2014

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama