zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Australia - Nauka i Praca

czwartek, 09-05-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Australia – kraj, który rozpieszcza wspaniałą przyroda, nienagannym klimatem przez cały rok, zdobywa coraz więcej zwolenników - turystów, studentów i poszukujących pracy. Miejsce, które warto odwiedzić planując swoją podróż dookoła świata, czy dobrze płatną pracę. Australia daje wiele możliwości wyjazdowych zarówno turystom, studentom ale i tym, którzy już dawno zakończyli swoją edukacje i szukają nowych możliwości.

Biorąc pod uwagę chociażby walory przyrodnicze czy zarobkowe, Australia to miejsce gdzie życie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie należy ono jednak do najtańszych stąd alternatywą dla wyjazdów stricte turystycznych może się okazać program Work and Study Australia, czyli opcja, która łączy naukę i pracę na wizie studenckiej. W przeciwieństwie do programów Work and Travel w USA czy też Kanadzie, wyjazd na program "Praca w Australii" jest o wiele łatwiejszy. Nie należy sugerować się nazwą wizy gdyż nie trzeba być studentem, aby uczestniczyć w tym projekcie. Status studenta uzyskuje się w momencie zapisu do szkoły w Australii. Australia jako jedyny kraj wizowy nie nakłada limitu wiekowego, stad w Programie może wziąć udział w zasadzie każdy, kto ukończył 18 lat a zapisy na program prowadzone są przez cały rok.

Wiza studencka oprócz możliwości podjęcia nauki w wybranej szkole pozwala na pracę do 20 godzin tygodniowo podczas trwania części „study” oraz pracy na pełny etap (dowolna liczba godzin tygodniowo) w trakcie wakacji i przerw wakacyjnych. Australia daje ogromne możliwości na podjęcie prac typu ‘part time’ i prac sezonowych a zarobki wahają się od AUD $ 15 do AUD $ 20 na godzinę w zależności od rodzaju pracy czy stanowiska.

International Student mieszkający w Sydney potrzebuje około 18.000 – 21. 000 $ na życie rocznie. Oczywiście kwoty te nie obejmują kosztów nauki (czesne). Koszty życia w Sydney w głównej mierze zależą od indywidualnego stylu życia. Zakupy, jedzenie na mieście, poruszanie się samochodem zamiast komunikacja miejska -  znacząco zwiększą podane powyżej liczby.
 
Przepisy migracyjne w Australii wymagają, aby student udowodnił ze jest w stanie pokryć koszty życia i studiowania w Australii. Celem tego jest umożliwienie studentom ukończenie nauki oraz zapewnienie bezpiecznego i przyjemnego pobytu w Australii. Praca w niepełnym wymiarze godzin ma, bowiem wspierać sukcesy studentów w nauce, poprzez zapewnienie, że nie musza oni polegać tylko na pracy by pokryć wszystkie swoje wydatki związane z nauka i utrzymaniem. Praca na niepełny etat jest idealnym sposobem na ‘dorobienie’, często na odłożenie pieniędzy, na podróże w trakcie przerw wakacyjnych. Czas wakacji można również wykorzystać na pracę, a tutaj wiza studencka nie nakłada już limitów godzinowych.

Wymogiem otrzymania wizy jest zapisanie się do szkoły językowej czy do szkoły typu college. Kursy językowe połączone z pracą w Australii skierowane są do osób, które znają język angielski od poziomu podstawowego do zaawansowanego.

Po ukończeniu programu nauki na kursach językowych istnieje możliwość przedłużenia pobytu w Australii i kontynuacji nauki na kursach zawodowych. Przy wyborze szkoły/kursu warto zwrócić uwagę na ilość godzin/ zajęć tygodniowo. Szkoły oferują, bowiem mniej jak i bardziej intensywny program oraz szeroki wachlarz kierunków (księgowość, opieka osób starszych, aromaterapia, zarządzanie w biznesie, zarządzanie projektami, grafika, sztuka kulinarna, fitness, events, turystyka, IT- multimedia, IT- networking, marketing itd.).

Uczestnicy programu mogą pracować w sklepach detalicznych, restauracjach, kawiarniach, hotelach, hotelach, prace budowlane (malowanie, remonty, spawanie, składanie mebli) w ogrodnictwie, opieka nad osobami starszymi, dziećmi, praca na basenach czy prace biurowe. Zarobki wahają się od 10 – 30 AUD na godzinę. W zależności od znajomości języka angielskiego.

Na miejscu studenci mogą liczyć na pomoc rezydenta, który już pierwszego dnia odbiera Podróżnych z lotniska, zawozi na wcześniej potwierdzone zakwaterowanie, pośredniczy w procesie szukania pracy, którą można dostać w pierwszym/drugim tygodniu pobytu w Australii.

Australia nauka i praca- to idealna opcja wyjazdu dla tych, którzy dysponują wolnym czasem (minimum pół roku), są gotowi na przygodę życia, mają trochę oszczędności na początek oraz sporą dawkę motywacji, by zdobywać nowe kwalifikacje, które przynoszą ogromne możliwości zatrudnienia w przyszłości.

Źródło: www.naukaipraca.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama