zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Azjatyckie inwestycje w Polsce

wtorek, 01-04-2008 (00:00:00) | komentarze (0)


 Dotychczas 83% zagranicznych inwestycji w naszym kraju to inwestycje państw Unii Europejskiej. Za to w tym roku do Polski napłynie sporo kapitału z Azji – przedsiębiorcy z Dalekiego Wschodu nie wahają się otwierać u nas filii swoich firm i to w coraz większej liczbie.


Prym wiodą Chiny, skąd pochodzi znaczna część kapitału zza wschodniej granicy. Azjatyccy biznesmeni najchętniej inwestują w branże motoryzacyjną i sektor AGD. Ale nie tylko. Grupa Lenovo, której prezesem jest Yang Yuanqing, zamierza już w sierpniu otworzyć zakład produkcyjny komputerów PC na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej.

Z kolei chiński Huawei ma dostarczać spółce P4 sprzęt do rozbudowy sieci komórkowej Play. Zainteresowane inwestycjami w Polsce są również hinduskie firmy, głownie z branży informatycznej, finansowej, zarządzania zasobami ludzkimi oraz z dziedziny badań i rozwoju.

Europa jednak również nie pozostaje w tyle. Ford – Werke, niemiecka filia amerykańskiego koncernu Forda już pod koniec bieżącego roku zamierza uruchomić w Tychach fabrykę nowego modelu forda ka. Powstanie 1000 miejsc pracy. Motoryzacja jest obecnie najpopularniejszą branżą, jeśli chodzi o zagraniczne inwestycje.

Małgorzata Czekaj
(malgorzata.czekaj@dlastudenta.pl )Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama