zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Błędy w CV, które utrudnią ci znalezienie pracy

poniedziałek, 09-10-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Szukasz pracy, ale od pewnego czasu żadna firma się do ciebie nie odezwała? A może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę ze znalezieniem miejsca zatrudnienia i chcesz się dowiedzieć, co pisać, a czego absolutnie unikać w swoim życiorysie? Wydaje ci się, że oferty pracy totalnie do ciebie nie przemawiają, a wszyscy rekruterzy po prostu milczą? Zobaczcie, jakie błędy w CV utrudnią ci znalezienie pracy.

Błędy w CV, które utrudnią znalezienie pracy

Błędy, literówki, ortografia!
Nawet, jeśli nie jesteś mistrzem świata w pisaniu czegokolwiek, to poproś kogoś, aby sprawdził twój życiorys. Literówki i inne błędy na pewno zostaną wychwycone przez rekrutera, a co za tym idzie, twoje CV wyląduje albo na samym dole sterty kandydatur, albo od razu w kuble. Przyłóż się do tego, aby CV było napisane starannie i pozbawione wszelkich błędów. Zobaczysz, że staranność popłaci!

Selfie z rączki
Sporo osób wkleja do CV zdjęcia, które nie powinny wyjść na światło dzienne. Przerobione fotki z uszami kotka, selfie z rączki, zdjęcia z wakacji. Tego typu foty nie nadają się do życiorysu. Ubierz się elegancko i lepiej poproś znajomego, aby zrobił ci normalne zdjęcie telefonem, w dobrze naświetlonym pomieszczeniu, a zobaczysz, że małym nakładem pracy i zerowym nakładzie pieniędzy będziesz mieć profesjonalne zdjęcie, które na pewno będzie się nadawać do wstawienia w twój dokument.

Nie przesadź z kreatywnością
Kreatywność jest niezwykle ważna nawet w przypadku pisania CV, ale i z nią można łatwo przesadzić. Przedziwne ubarwienia, wzorki, kolorowe, pstrokate dodatki i inne nachalne rzeczy, które miały wyjść na plus, często mają odwrotny efekt. Warto z głową podejść do swojego CV, aby nie przedobrzyć. Zazwyczaj mniej, znaczy w końcu lepiej!

Bajzel w dokumencie
Pamiętaj, że bardzo ważną kwestią jest posegregowanie wszystkich informacji. Zarówno dotyczących edukacji, jak i doświadczenia w pracy i innych rzeczy. Jeśli twoje informacje będą napisane "do góry nogami" i nawet rekruter pogubi się w ich czytaniu, to nie licz, że dostaniesz jakąkolwiek pracę. Twój bałagan w CV oznacza jedno - lenistwo, chaos i totalny brak zapału do pracy. Usiądź spokojnie i ułóż chronologicznie każdy dział w swoim życiorysie. To nie jest takie trudne, a zobaczysz, że CV od razu będzie wyglądało lepiej.

Kontakt do...kumpla
Zdarza się, że ludzie podają kontakt do osoby trzeciej. Kumpla, mamy, babci etc. Nie jest to dobra opcja w przypadku, kiedy chcemy znaleźć pracę. Żaden rekruter nie podejdzie poważnie do kogoś, kto ma w domu osobistą sekretarkę w postaci np. dziadka. Przyłóż się nawet do takich elementów w swoim CV, ponieważ każdy z nich jest niezwykle ważny i na pewno zostanie zauważony przez przyszłego pracodawcę.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama