zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Cechy dobrego pracownika pożądane na rynku pracy

czwartek, 29-03-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie jest łatwo odnaleźć się na współczesnym rynku pracy, zwłaszcza młodej osobie po studiach, bez konkretnego doświadczenia zawodowego. Coraz mniej kierunków daje pewne zatrudnienie i obecnie sytuacja pracownika prawie nigdy nie jest całkowicie stabilna. Statystyki pokazują, że ludzie coraz częściej zmieniają miejsce pracy, co jest przyczyną ciągłej niepewności i dużej konkurencji wśród kandydatów na stanowiska. Co zrobić, żeby twoje CV wyróżniło się na tle innych, i jak sprawić, by pracodawca chciał zatrudnić właśnie ciebie? Sprawdź nasze praktyczne rady i poznaj cechy dobrego pracownika, pożądane na rynku pracy >>

Cechy pracownika

Kompetencje na rynku pracy

Niektórym trudno się z tym pogodzić, ale prawda jest taka, że dyplom z uczelni nie załatwia sprawy. W dzisiejszych czasach studia niekoniecznie idą w parze z rzetelnym wykształceniem i tytuł magistra nie zawsze wystarczy, by zdobyć pracę. Oprócz tego trzeba wykazać się określonymi kompetencjami, a więc cechami osobowości i nabytymi umiejętnościami, które czynią cię lepszym pracownikiem. Dobra wiadomość jest taka, że większość z nich nie wymaga poświadczenia na piśmie, a wielu możesz samodzielnie się nauczyć.

Istnieje kilka szczególnych tendencji, które obserwujemy dzisiaj na rynku pracy. Są to m.in. postępujący rozwój wysokich technologii, rosnące zapotrzebowanie na specjalistów od marketingu i public relations czy też zwiększająca się liczba stanowisk o charakterze hybrydowym. Na podstawie tych spostrzeżeń przygotowaliśmy listę kompetencji, które pomogą ci znaleźć satysfakcjonującą pracę.

MP

fot. pixabay.com

GALERIA ZDJĘĆ: Cechy dobrego pracownika pożądane na rynku pracy(5)
  • Biega obsuga komputera
  • Wielozadaniowo
  • Rnorodne dowiadczenie
  • atwo w nawizywaniu kontaktw
  • Kreatywno i inicjatywa

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama