zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz zabłysnąć w nowej pracy? Zrób te rzeczy!

wtorek, 05-12-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Zmiany są potrzebne w życiu. Tym bardziej jeśli dotyczą miejsca pracy i tego, że przez lata tkwiliśmy w jednym miejscu, które totalnie nie dawało nam możliwości rozwoju. Aby nowe miejsce zatrudnienia zaowocowało w sukcesy, a nasz szef nas zauważył, warto pewnym krokiem, już od pierwszego dnia dać się poznać od tej najlepszej strony. Zobaczcie, jak zabłysnąć w nowej pracy.

Pierwsze dni w nowej pracy - jak zabłysnąć?

Zrób dobre pierwsze wrażenie
Pamiętaj, że pierwszego wrażenia nie zrobimy drugi raz. Dlatego nie zgrywaj kogoś, kim nie jesteś tylko po to, żeby zaimponować już na wstępie. Tego typu zachowanie na pewno nie zaplusuje, a ty nie będziesz się czuć dobrze w nieswojej skórze. Pamiętaj, że dużo więcej ugrasz uśmiechem, niż nadąsaną miną, do której na pewno nie przekonają się twoi nowi współpracownicy.

Nie spóźniaj się!
Podstawową zasadą w pierwsze dni pracy jest to, aby przychodzić punktualnie! Pod żadnym pozorem nie spóźniaj się! Pokaż, że nie lekceważysz swojej pracy i dajesz z siebie maksimum. Nawet, jeśli masz daleko do firmy - wyjdź dużo wcześniej. Lepiej posiedzieć i poczekać na kolegów z pracy, niż patrzeć na ich krzywe miny, które będą mówiły same za siebie.

Zabłyśnij pozytywnie
Bądź dobrą duszą w firmie. Staraj się zarażać uśmiechem i pozytywnym nastawieniem. Ludzie o wiele bardziej lubią radosne, zabawne osoby, niż smutasów, którzy siedzą w kątach. Twoja pozytywna energia na pewno przeniesie się również na inne osoby, a jak wiadomo, dobra atmosfera w pracy jest niezwykle ważna. Tym bardziej, że praca zespołowa z osobą pełną życia jest zdecydowanie dużo wydajniejsza...i przyjemniejsza.

Zwróć uwagę na swój wygląd
Strój bardzo dużo mówi o człowieku. Pamiętaj, że w miejscu twojego zatrudnienia na pewno obowiązuje jakiś dress code. Dowiedz się więc, czy twój strój ma być elegancki, niezobowiązujący czy masz mieć jeszcze inny ubiór, który dostosowany jest do nowego miejsca pracy. Nie przesadzaj ze stylizacjami i swoje zwariowane pomysły na modę raczej zostaw sobie na inną okazję. Złota zasada głosi, że im mniej, tym lepiej. Schludny, czysty, wyprasowany strój to podstawa sukcesu. Nie zapomnij o uśmiechu na twarzy i... wszystko powinno pójść jak z płatka.

Wykazuj się w działaniu
Już od pierwszych dni pokaż, że zależy ci na tym, co robisz i jesteś maksymalnie zaangażowany w projekty. Pokazuj swoje innowacyjne rozwiązania i podchodź kreatywnie do zadań. Niech wszyscy zobaczą, że rzeczywiście nadajesz się do tej pracy i można na ciebie liczyć. Twój szef bacznie cię obserwuje, jeśli więc okaże się, że jesteś solidnym pracownikiem, z milionem pomysłów, to na pewno na długo zagrzejesz na nowym stanowisku.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama