zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Chcesz znaleźć szybko pracę? Oto sposoby!

poniedziałek, 25-09-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Każdy z nas pragnie mieć dobrą pracę, która będzie nas motywować każdego dnia do działania. Znalezienie jednak miejsca zatrudnienia nie zawsze jest proste. Zdarza się, że poszukiwania pracy trwają miesiącami, a my nadal pozostajemy bezrobotni. Jak szybciej znaleźć pracę? I co robić, aby zrobić dobre wrażenie na rekruterze? Zobaczcie sami!

szukanie pracy

Przerób swoje CV
Pierwszą rzeczą, na którą patrzą rekruterzy jest CV. Pamiętaj o tym, żeby przerobić je w odpowiedni sposób. Taki dokument powinien zawierać wszystkie ważne informacje na twój temat, które zostaną napisane w przejrzysty sposób. Błędy, literówki i niedbalstwo skreśla cię już na wstępie. Zwróć uwagę również na szablon, który powinien być kreatywny i czytelny. Wpisz w CV swoje sukcesy, skończone kursy i ciekawe zainteresowania. Pokaż się z dobrej strony, aby potencjalny pracodawca wiedział, że jesteś ciekawym człowiekiem.

Aplikuj w mądry sposób!
Przede wszystkim to zacznij wysyłać w końcu CV. Jeśli uważasz, że aplikowanie jednego lub dwóch CV dziennie sprawi, że dostaniesz pracę, to jesteś w błędzie. Wertuj z głową wszystkie ogłoszenia i nie bój się przesłać swojego zgłoszenia nawet na stanowisko, które wydaje ci się być dla ciebie "za poważne". Stawiaj sobie poprzeczkę wysoko i nie wstydź się tego, że czegoś nie wiesz. W wielu miejscach pracy pracodawca sam chce przeszkolić kandydata na dane stanowisko mimo tego, że nie ma on dużego doświadczenia.

Pytaj o pracę
Nie wstydź sie pytać o pracę! Twoi znajomi, przyjaciele i rodzina na pewno znają sporo ludzi. A nóż, widelec ktoś z otoczenia będzie szukał nowych ludzi do swojego team'u. Czasami przypadek sprawia, że to właśnie my zaczynamy pracować w konkretnym miejscu. Warto więc poinformować świat, że szukamy zatrudnienia.

Zostawiaj CV w konretnych firmach
Nawet, jeśli w danej firmie nie ma rektutacji, to nie ma nic złego w tym, abyś zostawił tam swoje CV. Twoje dokumenty trafią do kadr, które w odpowiednim momencie zaproszą cię na rozmowę. Czasami przez takie przypadkowe zostawienie CV w firmie od razu dostajemy pracę, ponieważ życiorys wpada w ręcę osób zarządzających, które widzą w nim ogromny potencjał.

Zgłoś się do biur pośrednictwa pracy
Firmy tego typu pomagają ludziom szybciej zaleźć pracę. Warto więc udać się do biura pośrednictwa pracy i zgłosić swoją kandydaturę. Przeszkoleni ludzie zadbają o to, żeby trafiło do ciebie stanowisko, które spełni twoje wymagania i na odwrót.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama