zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Co to jest LinkedIn i jak z niego korzystać?

wtorek, 12-01-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Szukanie pracy może wydawać się wyjątkowo trudne, szczególnie kiedy mamy ograniczoną możliwość spotykania się z innymi. Często patrząc na dostępne oferty na rynku pracy, możemy odczuwać, że nie ma tam pasującej do nas propozycji, która pozwoliłaby nam na rozwój swoich umiejętności. W takiej sytuacji może nam pomóc LinkedIn.

Zobacz też: Domowe sposoby na poprawę swojego CV.

Co to jest LinkedIn?

W skrócie:

  • LinkedIn to platforma pomagająca nawiązać kontakt zawodowo-biznesowy.
  • Założenie konta na LinkedIn jest darmowe.
  • LinkedIn pomoże ci znaleźć nowe oferty pracy.

Co to jest LinkedIn?

LinkedIn to portal, który został stworzony, aby ułatwić ludziom kontakt zawodowo-biznesowy. Misją platformy, która ma już 645 milionów użytkowników i jest dostępna w ponad 200 krajach, jest możliwość skontaktowania się specjalistów z różnych dziedzin, w celu lepszego rozwoju i osiągania przez nich coraz większych sukcesów. Tak ogromny zasięg portalu sprawia, że nasze poszukiwania nowych ofert pracy, informacji, czy przyszłych współpracowników nie ogranicza się jedynie do jednego kraju.

Dlaczego warto go założyć konto na LinkedIn?

Kiedy chcemy znaleźć pracę lub jesteśmy otwarci na nowe propozycje, LinkedIn może być idealnym miejscem, w którym będziemy mogli rozpocząć swoje poszukiwania. Chociaż nie gwarantuje nam on stanowiska w danej firmie, to stanowi świetne narzędzie, dzięki któremu łatwiej nam będzie je znaleźć. Pamiętajmy również, że ta platforma jest miejscem, gdzie wielu rekruterów szuka swoich przyszłych pracowników, dlatego dobra prezentacja naszego konta, może być kluczowa w celu znalezienia wymarzonej oferty.

Zobacz też: Czego lepiej nie robić podczas rozmowy o pracę?

Jakie opcje oferuje nam LinkedIn?

Dodatkową zaletą LinkedInu jest to, że nie jest to zwykła wyszukiwarka ofert pracy. Portal jest miejscem, w którym możesz nawiązywać nowe kontakty, zapraszać osoby do grona swoich znajomych, publikować różne treści dotyczące swojej kariery, czy znajdować nowe informacje dotyczące tematyki, która zawodowo cię interesuje. Platforma pomaga również w rozwijaniu swoich umiejętności i zdobywaniu wiedzy, dzięki odpłatnej opcji LinkedIn Learning. Na początku darmowy 30-dniowy okres próby pozwoli nam sprawdzić działanie tej dodatkowej funkcji. Zostanie nam odblokowany dostęp do ponad 16 tys. kursów, stworzonych przez ekspertów, będziemy mogli uzyskać odpowiednie certyfikaty, czy korzystać ze specjalnie przygotowanych plików, które pomogą nam w nauce. 

Jak założyć konto na LinkedIn?

Założenie konta na portalu jest całkowicie darmowe. Po podaniu swojego imienia, nazwiska oraz maila, zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza dotyczącego regionu, w którym się znajdujemy, oraz ostatnio zajmowanego przez nas stanowiska w firmie, w której pracowaliśmy. W kolejnym etapie na podstawie naszych kontaktów importowanych z maila dostaniemy propozycje znajomych, którzy także założyli konto na portalu. Na koniec nasz profil możemy uzupełnić o zdjęcie profilowe i w tle.

Chociaż korzystanie z nowej platformy może być na początku dezorientujące, warto założyć  konto na LinkedIn i poświęcić trochę czasu na jego właściwą prezentację. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli wejść do świata nowych kontaktów, ale również nowych ofert pracy.

BS

fot. Photo Mix z Pixabay

Źródło: linkedin.com, biurokarier.uni.lodz.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama