zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Co założyć na wigilię firmową?

środa, 06-12-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


W grudniu wspólnie pracujący ludzie spotykają się zazwyczaj na wigilii firmowej. To szczególne spotkanie jest możliwoścą do poznania się jeszcze lepiej, porozmawiania w mniej oficjalny sposób i spędzenia czasu z ludźmi, z którymi spędzamy większość swojego czasu, ale tak naprawdę nie zawsze dobrze się znamy. Wigilia firmowa rządzi się jednak swoimi prawami i warto zastanowić się nad strojem, w którym wystąpimy na tym szczególnym wydarzeniu. Tego typu spotkanie jest może mniej formalne, ale należy zadbać o to, aby nasz wygląd odpowiadał charakterowi tego święta.

Co założyć na wigilię firmową?

Miejsce i charakter wigilii firmowej
Bardzo istotne jest, gdzie dokładnie organizowane jest tego typu spotkanie. Niektóre firmy urządzają z tej okazji bale, uroczyste kolacje, na których oczywiście wskazany jest elegancki strój. W przypadku pań mile widziana będzie sukienka, ewentualnie dobrze skrojona marynarka i eleganckie spodnie. Panowie powinni na uroczystym balu wystąpić w garniturze i oczywiście krawacie, ewentualnie muszce. Dozwolone są oczywiście szaleństwa, jak kolorowe dodatki czy świąteczne akcenty, które podkręcą całą stylizację. Ważne jednak, żeby nie przesadzić i nie wyglądać jak...choinka.
Jeśli wigilia organizowana jest w bardziej nieformalny sposób, jak np. w plenerze, warto zadbać o to, aby ubrać się ciepło, ponieważ temperatura w grudniu nie rozpieszcza. Wtedy szpilki, kuse spódniczki czy elegancki surdut raczej zostawmy w szafie. Można jednak założyć na głowę np. czapkę Mikołaja, ewentualnie dodać kolorowy, świąteczny gadżet do stroju, który jeszcze bardziej podkreśli atmosferę całego wydarzenia.

Elegancko, ale z klasą
Pamiętajmy, że wigilia firmowa jest spotkaniem uroczystym. Nawet, jeśli odbywa się ona w miejscu zatrudnienia, warto skupić się na tym, aby strój miał charakter odświętny. Nawet, jeśli bardzo nie lubimy koszul i eleganckiego look'u, to w ten jeden dzień w roku załóżmy coś odpowiedniego do tej uroczystej kolacji. Sportowe bluzy, adidasy i rozciągnięte swetry zostawmy w szafie. Tym razem wybierzmy naprawdę eleganckie ubranie, schludne i wyprasowane, aby nasi koledzy i koleżanki również poczuli się wyjątkowo. A jak wiadomo, strój bardzo podkreśla to, jaki mamy stosunek do drugiej osoby.

Klasyka zawsze wygrywa
Jeśli totalnie nie wiesz, co założyć, wybierz klasykę - ona zawsze wygrywa.  W przypadku pań bardzo dobrze prezentuje się mała czarna, która zawsze wygląda dobrze, ewentualnie proste, eleganckie spodnie i koszula. Mile widziane są również świąteczne swetry i bożonarodzeniowe dodatki. Takie elementy podkręcą atmosferę i na pewno sprawią, że inne osoby zaczną się uśmiechać. Panowie zawsz będą dobrze prezentować się na takim spotkaniu w eleganckiej marynarce czy wyprasowanej koszuli. Krawat i muszka również będzie dobrze wyglądać do takiego stroju. Dozwolone są również modne sweterki, w których panowie prezentują się atrakcyjnie i z klasą. Nie można zapomnieć o butach, które muszą zostać wcześniej wypastowane i wyczyszczone. Nie ma w końcu nic gorszego, niż dobrze dobrana stylizacja, która na pewno nie idzie w parze z brudnymi butami.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama