zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czego lepiej nie mówić szefowi, czyli jakich zwrotów unikać w pracy?

poniedziałek, 21-11-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Miła atmosfera w firmie często sprzyja przyjacielskim rozmowom pomiędzy pracownikami. Czy z szefem powinniśmy rozmawiać o wszystkim? Są zdania, których do przełożonego nie warto kierować. Czego unikać w rozmowach z szefem?

Zobacz też: Karta MultiSport - co musisz o niej wiedzieć?

Czego lepiej nie mówić szefowi? Czyli jakich zwrotów unikać w pracyNikt mi za to nie płaci

To zdanie często przychodzi nam do głowy, kiedy mowa o dodatkowych obowiązkach. Jeżeli szef prosi o wykonanie innego zadania niż zwykle, po prostu warto to zrobić. W razie problemów zapytaj o radę, ustal priorytety do zrobienia danego dnia. Takie stwierdzenie sugeruje rozmowę o podwyżce, jednak nie jest to najlepszy sposób na jej rozpoczęcie.

Mam dziś kaca

Takie zdanie może paść szczególnie w poniedziałkowy poranek, jednak taką informację lepiej zatrzymać dla siebie. Przełożony oczekuje od swoich pracowników efektywności i wydajności, dlatego informacja o poimprezowym samopoczuciu będzie zdecydowanie zbędna.

Nie mam czasu

To również nawiązuje do powierzenia nam dodatkowych obowiązków. Jeśli wiemy, że nowe zadanie zaburzy nam nieco wykonanie innych, poinformujmy o tym szefa i ustalmy wspólnie rzeczy do wykonania "na już".

Nie umiem tego zrobić

Praca to nie tylko korzystanie z nabytych dotychczas umiejętności i wiedzy. Od dobrego pracownika wymaga się również rozwoju. Kiedy informujemy przełożonego, że nie umiemy wykonać powierzonego obowiązku, dajemy do zrozumienia, iż rozwój jest nam obojętny. Jeśli masz wątpliwości co do danego zadania, po prostu poproś o pomoc.

U konkurencji dostanę więcej

Kolejne zdanie, które sugeruje rozmowę o podwyższeniu wynagrodzenia, jednak z marnym skutkiem. Szef może wówczas odpowiedzieć, że możesz odejść do konkurencji. Użycie takiego sformułowania może także popsuć atmosferę w pracy, a tego każdy pracownik wolałby uniknąć.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@energepic-com-27411/

Źródło: poradnikpracownika.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama