zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czego nie warto studiować w 2021?

poniedziałek, 31-05-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Zastanawiasz się co robić maturze? Nie wiesz, na jaki kierunek studiów się zdecydować, żeby dostać dobrze płatną pracę? Jakiś czas temu przedstawialiśmy ranking najlepszych zawodów po pandemii koronawirusa. Tym razem, skupimy się na tych, których lepiej unikać. Dowiedz się, które zawodybez przyszłości i jakich kierunków nie opłaca się studiować.

Zobacz też: 5 możliwości rozwoju po napisaniu matury.

Brak pracy studiach. Nieopłacalne kierunki studiów

4 kierunków studiów, po których możesz nie znaleźć pracy w 2021 r.

Zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie barometrzawodów.pl, zmienia się zapotrzebowanie na rynku pracy. W powszechnej świadomości panuje przekonanie, że takie osoby jak: lekarz, prawnik czy ekonomista zawsze znajdą zatrudnienie i to często dobrze płatne. 

Czego nie studiować? Ekonomia już się nie opłaca!

Pierwszym kierunkiem studiów, po którym trudno Ci będzie znaleźć pracę, jest Ekonomia. Wydaje się, że studiowanie ekonomii jest jedną z bardziej praktycznych opcji, ponieważ gwarantuje znalezienie dobrze płatnej pracy w różnych sektorach gospodarki. Tymczasem okazuje się, że sytuacja na rynku diametralnie się zmieniła. Zgodnie z barometrem zawodów mamy do czynienia z dużą nadwyżką ekonomistów na polskim rynku, dlatego, jeśli ekonomia nie interesuje Cię w sposób szczególny, to rozważ, czy nie lepiej wybrać inny kierunek.

Niski popyt i wielka podaż absolwentów — kierunki nadwyżkowe

Wśród studiów, po których trudno o znalezienie dobrze płatnej pracy, często wymienia się: filozofię, pedagogikę i kulturoznawstwo. Są to stosunkowo oblegane kierunki, dostępne na większości uczelni państwowych i prywatnych. Z powodu ich powszechności mamy do czynienia ze sporą liczbą absolwentów, którzy nie mogą znaleźć pracy w zawodzie, mimo gruntowego przygotowania. Przy podejmowaniu decyzji, rozważ, czy nie opłaca Ci się bardziej pójść na kurs pedagogiczny, a wybrać kierunek, dzięki któremu będziesz mógł zagwarantować sobie więcej możliwości znalezienia zatrudnienia.

KK

fot. Anna Shvets z Pexels

źródło: barometrzawodów.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama