zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy musimy wstawiać swoje zdjęcie do CV?

wtorek, 08-12-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Każda osoba, która szuka pracy, wie, że kluczowym elementem zgłoszenia jest załączenie do niego CV. Tworząc taki dokument, istotne jest nie tylko nasze doświadczenie, które zyskaliśmy na przestrzeni lat, ale także to, jak zaprezentujemy te informacje. Ważnym etapem tworzenia CV, może być wybranie odpowiedniego zdjęcia. Czy wstawianie go jest jednak konieczne?

Zobacz też: Czy warto wpisywać pracę na czarno do CV?

Rozmowa o praceCzy CV musi mieć zdjęcie?

Nie ma żadnego obowiązku prawnego, żeby wstawiać swoje zdjęcie do CV. Przyszły pracodawca nie może więc odtrącić naszej kandydatury, tylko dlatego, że nie załączyliśmy w dokumencie fotografii. Ten element może być jednak dość istotny, kiedy staramy się o pracę, w której liczy się nasz schludny wygląd. Często dotyczy to posady związanej z reprezentowaniem danej firmy lub pracy z klientami. Wyróżniająca się fryzura, czy też tatuaż w nietypowym miejscu, mogą mieć znaczenie podczas procesu rekrutacji na podobne stanowiska.

Dlaczego warto dodać swoje zdjęcie do CV?

Dobrze wykonane zdjęcie do CV może zadziałać na naszą korzyść podczas procesu rekrutacji. Odpowiednia fotografia, która kolorystycznie wpasuje się do dokumentu, znacząco poprawia jego wygląd. Przede wszystkim daje ona możliwość wizualizacji potencjalnemu pracodawcy nas, jako członka swojej firmy. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej rekruterowi łatwiej także będzie skojarzyć naszą osobę z CV, które dołączyliśmy razem z podaniem o pracę. Dodatkowo dobrze wykonane zdjęcie może sprawić, że będziemy wyglądać na profesjonalistów z odpowiednimi kwalifikacjami.

Jakie zdjęcie wybrać do CV?

Dobranie odpowiedniego zdjęcia do CV jest kluczową sprawą, jeśli pragniemy, żeby rzeczywiście miało ono pozytywny wpływ na rozpatrzenie naszej kandydatury na dane stanowisko. Przede wszystkim powinniśmy unikać fotografii, na których wyglądamy na smutnych, czy niezadowolonych - tutaj w grę wchodzą także kolory. Unikajmy czarno-białych fotografii, ale również pamiętajmy o zachowaniu umiaru. Zabawne zdjęcia, czy selfie ze znajomymi, mogą być nieprzychylnie rozpatrywane. Dodany obraz powinien być przede wszystkim wyraźny, jak i wysokiej jakości. Najlepiej więc postawić na zdjęcia portretowe, których użylibyśmy w dowodzie osobistym, lub takie wykonane lekko z oddali, na których będzie widać także nasze ramiona.

Warto pamiętać, że nie wszystkie aplikacje o pracę powinny wyglądać tak samo. Dostosowujemy wygląd naszego CV do stanowiska, na które chcemy zgłosić swoją kandydaturę. Im lepiej zaprezentujemy się w przesłanym dokumencie, tym większe mamy szanse, że dostaniemy zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną.

BS

fot. Sora Shimazaki z Pexels

Źródło: interviewme.pl, aplikuj.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama