zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Czy (nie) warto zostać Ambasadorem EY?

wtorek, 18-05-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Skoro tu jesteś, to znaczy, że zastanawiasz się, jak pokierować swoją karierą. Być może dopiero rozpoczynasz studia, a może jesteś już na końcu swojej drogi akademickiej i wkrótce opuścisz mury (chociaż teraz bardziej na miejscu byłoby powiedzieć „grupę na teamsach”) swojej Alma Mater. Jeśli należysz do tej drugiej grupy – czas dodać rozpędu karierze, sprawdź otwarte rekrutacje na ey.com/kariera! Jeżeli natomiast znajdujesz się na początku swojej przygody akademickiej, przychodzimy do Ciebie z inspiracją - historią Julki, koordynatorki Ambasadorów EY. Usiądź wygodnie, przygotuj sobie coś do picia i delektuj się lekturą.

Ambasador EY

Będąc na pierwszym roku studiów, jak przystało na świeżo upieczoną studentkę, szukałam różnych form dodatkowej działalności. Na liście moich potencjalnych celów znalazły się m.in. koła naukowe, stowarzyszenia i fundacje. Niewątpliwą perełką na wspomnianej checkliście okazał się Program Ambasadorski, na który natknęłam się jako członkini ELSA. Rola wydała mi się bardzo atrakcyjna: udział w budowaniu wizerunku EY – najlepszego pracodawcy w swojej branży, dedykowane szkolenia, zjazdy integracyjne, a do tego mój profil idealnie wpisał się w ogłoszenie. Pełnienie funkcji Ambasadorki EY w trakcie II roku studiów i łączenie z nią tysiąca innych aktywności (w tym oczywiście również nauki na kierunku prawo) było naprawdę fajnym wyzwaniem!

Co więcej, rok akademicki 2019/2020 wręcz narzucił w drugim semestrze całkowite przeniesienie się online, co wymagało od nas – Ambasadorów - nowych pomysłów, które pozwolą nam zaangażować jak największą ilość studentów w akcje EY. Warto dodać, że wiosna to najintensywniejszy czas pod kątem ważnych wydarzeń, ponieważ odbywa się wtedy największa rekrutacja w roku i konkurs Audit OdyssEY. Myślę, że dzięki współpracy i wsparciu Talent Teamu udało nam się sprostać zadaniu i zakończyć liczne działania sukcesem. Na koniec programu dziewczyny z zespołu Employer Brandingu doceniając moje zaangażowanie, kreatywność i dobrą organizację, zaprosiły mnie do pełnienia roli Koordynatorki Ambasadorów. To ogromne wyróżnienie i szansa, dzięki której mogę wykorzystać nabyte podczas programu skille i rozwijać się dalej, poprzez pracę z Ambasadorami, dzielenie się z nimi wiedzą oraz inicjowanie nowych pomysłów do Programu.

Tak układała się moja ścieżka kariery, ale domyślam się, że może nasuwać Ci się pytanie: a co ja mogę z tego mieć? W tym miejscu od razu przychodzi na myśl refleksja o tym, co daje udział w Programie Ambasadorskim. Pierwsza sprawa: ogromna sieć kontaktów! I to nie byle jakich! Studenci z różnych ośrodków uniwersyteckich przez cały rok akademicki pozostają w stałym kontakcie. W takim gronie można poczuć jak wygląda teamwork, jak się go buduje, a także jak pielęgnować nawiązane relacje. Do tego wisienka na torcie, czyli sami EYerzy. Onboarding w trakcie zjazdu ambasadorów daje możliwość poznania wielu ludzi pracujących w EY, na różnych stanowiskach i w różnych zespołach. Takie spotkania dają możliwość uzyskania niezwykle cennych informacji, o tym jak wygląda praca w poszczególnych Service Line’ach i czerpania inspiracji od doświadczonych specjalistów. Program Ambasadorski jest też świetną przepustką do uzyskania rekomendacji np. na portalu LinkedIn, a wiadomo (tym bardziej po wzięciu udziału w szkoleniach EY), że personal branding to ważna kwestia i trzeba o niego dbać. Do tego, oczywiście w trakcie trwania programu Ambasadorzy otrzymują stypendium oraz są na bieżąco wyposażani w gadżety, a chyba nie trzeba przypominać, że gadżety EY są najlepsze! Teraz już doskonale znasz odpowiedź na pytanie czy (nie) warto zostać Ambasadorem Poziom Wyżej – zdecydowanie warto 😊

Jak dołączyć do Programu Ambasadorskiego EY?

Jeśli interesuje Cię nie tylko kariera w EY, ale również chcesz zobaczyć jak funkcjonuje globalna firma „od środka”, nie zwlekaj! Do końca maja wyślij aplikację na ogłoszenie, a następnie prześlij opisane w nim zadania. Kolejny etap to odbycie rozmowy rekrutacyjnej – tutaj bez obaw, jest to czysta przyjemność. Podsumowując, tylko trzy kroki dzielą Cię od rozpoczęcia wspaniałej przygody jako Ambasador EY, a jeszcze raz podkreślę, że WARTO!

Do zobaczenia!

Julia Tokarska
Ambasador Poziom Wyżej 2019/20
Koordynatorka Programu Ambasador Poziom Wyżej 2020/21 oraz 2021/22

ip

fot. materiały prasowe EY

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama