zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Do pracy tylko tam. W których województwach zarobisz najwięcej?

wtorek, 14-04-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, w lutym 2015 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 3 982 PLN. W podziale na województwa pod względem średnich zarobków, na pierwszym miejscu klasyfikuje się województwo mazowieckie. Przeciętne zarobki w przemyśle są tam wyższe od mediany wynagrodzenia dla całego kraju o 24% i wynoszą 4 921 PLN.

Dwoma województwami, w których wynagrodzenie było wyższe od średniej ogólnopolskiej były śląskie i pomorskie. W tym pierwszym wyniosło ono 4 306 PLN, a w drugim 4 055 PLN. Kolejne osiem województw to regiony, w których wynagrodzenie mieściło się w przedziale 3 300 PLN do 3 900 PLN.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto w sektorze przedsiębiorstw w lutym 2015 rokuŹródło: opracowanie własne Sedlak & Sedlak na podstawie GUS

Wśród pozostałych pięciu województw przeciętne miesięczne wynagrodzenie wyniosło około 3 250 PLN (podlaskie, lubuskie, podkarpackie i kujawsko-pomorskie). Natomiast najniższe zarobki na początku 2015 roku w sektorze przedsiębiorstw odnotowano w warmińsko-mazurskim i były one równe 3 182 PLN.

Źródło: wynagrodzenia.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama