zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Dress for Success

piątek, 27-11-2009 (00:00:00) | komentarze (0)


Dress for Success

 

praca dla studenta warszawaW czasie poszukiwania pracy ważne są wiedza i predyspozycje, które możemy zaoferować potencjalnemu pracodawcy. Istotną rolę odgrywa też odpowiednia prezencja i motywacja.

Na dwóch ostatnich aspektach koncentruje się działalność organizacji „Dress for Success”. Jest to inicjatywa Nancy Lublin rozpoczęta w Nowym Jorku w 1997. Dzisiaj istnieje już ponad 90 filii na całym świecie, a od tego roku „DfS” obecne jest także w Polsce.

W związku z rozpoczęciem działalności w naszym kraju, idea ta stała się popularnym tematem w mediach. Jednak przez sporą grupę osób jej główne założenie zostało źle zrozumiana.

Organizacja nie skupia się b jedynie na doborze odpowiedniego stroju na rozmowę kwalifikacyjną. Stanowi to bowiem zwieńczenie warsztatów i szkoleń, podczas których kobiety uczą się podstaw autoprezentacji czy pisania cv i listów motywacyjnych. Zajęcia te mają przełamać bierność i wzmocnić poczucie pewności siebie. Dopiero po ukończeniu programu kobiety otrzymują kosmetyki czy garsonkę.

Z powodu zbyt krótkiej obecności nie ma jeszcze statystyk na temat skuteczności tej organizacji w Polsce. Jednak badania przeprowadzane w innych państwach pokazują, że aż trzy czwarte kobiet po odbyciu warsztatów znalazło posadę , a co najważniejsze utrzymało ją przez co najmniej rok.

Do projektu mogą zgłosić się kobiety zarejestrowane jako bezrobotne — takie, które chcą rozpocząć swoją karierę lub próbują powrócić na rynek pracy. W krajach, gdzie „DfS” ma dłuższą tradycję, działają również Profesional Woman Group. Należą do nich kobiety, które po odbyciu pierwszej fazy szkoleń, znalazły zatrudnienie. Przez trzy pierwsze miesiące biorą udział w warsztatach wspierających, a przez trzy następne — w organizowanych co miesiąc spotkaniach z doradcami organizacji. Podopieczne otrzymują także kolejne stroje do pracy.

Oczywiste wydaje się, że wygląd i ubiór to tylko dodatek do wykształcenia oraz umiejętności. Jednak poprzez odpowiedni wizerunek stwarzamy dobre pierwsze wrażenie. Jest ono procesem automatycznym, a mimo to często wpływa na ostateczną decyzję, w tym przypadku — otrzymanie pracy.

JD

Źródło obrazków: sxc.hu

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama