zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Dyplom może cię uchronić przed śmieciówką

czwartek, 27-02-2014 (00:00:00) | komentarze (0)


Z dyplomem łatwiej o etat. Największe szanse na stałe zatrudnienie mają osoby dobrze wykształcone i mające powyżej 30 lat - donosi "Puls Biznesu", powołując się na wyniki sondażu Millward Brown.

W Polsce 72 procent osób w wieku 18-35 lat pracuje i utrzymuje się z pracy zarobkowej. Jednak tylko 29 proc. z nich ma umowę o pracę na czas nieokreślony. Za to w grupie wiekowej 31-35 lat udział etatowych pracowników sięga już 43 procent.

Jak wykazują badania, szanse na stałe zatrudnienie rośnie nie tylko z wiekiem, ale i z wykształceniem. Tylko 12 procent osób po szkole podstawowej ma bezterminową umowę. Natomiast co druga osoba z wyższym wykształceniem dostaje stały etat.

Młodzi Polacy nie są jednak z pewnością w najlepszej kondycji finansowej. W grupie osób w wieku 18-35 lat 37 proc. korzysta ze wsparcia finansowego rodziców. Ten odsetek nie zmniejsza się znacząco w przedziale wiekowym 31-35 lat i wynosi 24 procent.

MAS/Puls Biznesu

fot. Krzysztof Zatycki

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama