zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ernst & Young liderem w rankingach pożądanych prac

piątek, 18-05-2012 (00:00:00) | komentarze (0)


Ernst & Young liderem w rankingach pożądanych pracodawców  

W corocznym badaniu międzynarodowej organizacji Universum firma doradcza Ernst & Young zajęła pierwsze miejsce w rankingu Idealnego Pracodawcy w kategoriach: Biznes i Prawo. Zwycięstwo w rankingu Universum Student Survey jest kolejną nagrodą przyznaną Ernst & Young jako pracodawcy.


Agnieszka Maciejewska, dyrektor ds. personalnych w Ernst & Young: Zdobycie pierwszego miejsca w prestiżowym rankingu Universum to ogromny sukces Ernst & Young oraz naszych pracowników, którzy tworzą organizację i dzięki którym absolwenci wyższych uczelni oceniają nas jako najbardziej pożądanego pracodawcę na rynku. To, co sprawia, że pracownicy cenią sobie pracę w Ernst & Young, to m.in. możliwość realizacji różnorodnych projektów, zdobywanie doświadczenia i wiedzy od najlepszych specjalistów na rynku oraz ustrukturyzowany system szkoleń dopasowany do indywidualnych potrzeb. Wynik tegorocznego badania Universum Student Survey kolejny raz pokazał, że firma Ernst & Young spełnia oczekiwania studentów – zarówno jeśli chodzi o aspekty dotyczące kariery zawodowej jak i kultury organizacyjnej.

Typując idealnego pracodawcę respondenci odpowiedzieli też na szereg pytań dotyczących ich celów zawodowych oraz oczekiwań wobec przyszłych pracodawców. Wyniki badania udowodniły, że studenci szczególnie cenią u przyszłych pracodawców stabilność zatrudnienia, zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, możliwości rozwoju, przejrzystą ścieżkę kariery oraz konkurencyjne wynagrodzenie. Nie bez znaczenia jest dobra reputacja przyszłego pracodawcy, jego rozpoznawalność i pozycja rynkowa.

Joanna Pachnik, asystent w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young potwierdza: Pracę w Ernst & Young rozpoczęłam jeszcze podczas studiów  – uczestnicząc w programie Finanse i Zarządzanie w Biznesie. Argumentów przemawiających za rozpoczęciem pracy w Ernst & Young było wiele – firma oferuje szerokie perspektywy rozwoju zawodowego; to miejsce jest ‘milowym krokiem’ w karierze zawodowej dla młodego absolwenta. W pracy czuję się doceniana i spełniona. Każdego dnia zdobywam cenną wiedzę i umiejętności, a ścieżka mojego indywidualnego rozwoju zawodowego jest dopasowana do moich zainteresowań prawniczych i wiedzy ekonomicznej.

Anna Woźniak, menedżer ds. rekrutacji w Ernst & Young podsumowuje: Jesteśmy pracodawcą o silnej i rozpoznawalnej marce. Prowadzimy aktywną działalność związaną z budowaniem wysokiej pozycji na rynku pracy. Czołowe miejsce firmy Ernst & Young w rankingach pożądanych pracodawców to z pewnością skutek realizacji naszej strategii employer brandingowej, w ramach której realizujemy wiele programów  z myślą właśnie o studentach – jak np. kampania rekrutacyjna ‘Zacznij poziom wyżej’, konkurs EY Financial Challenger, EYe on Tax, czy program Finanse i Zarządzanie w Biznesie prowadzony  wspólnie z SGH i organizacją ACCA.

O badaniu Universum 

Celem badania Universum Student Survey, przeprowadzonego wśród ponad 18 tys. studentów na 58 uczelniach w całej Polsce od października 2011 do marca 2012 roku, było przeanalizowanie wizerunku pracodawców na polskim rynku pracy i czynników świadczących o ich atrakcyjności. Tytuł Idealnego Pracodawcy został przyznany w kategoriach odzwierciedlających kierunki studiów respondentów badania: Biznes, Inżynieria, IT, Nauki ścisłe, Nauki humanistyczne, Prawo, Medycyna i farmacja.

 

Informacje o pracodawcy

Ernst & Young jest najbardziej rozpoznawalną firmą świadczącą profesjonalne usługi doradcze w Polsce. Firma maswoje biura w 6 miastach Polski (Warszawa, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław, Łódź). Pracownicy Ernst & Young, ponad 1400 osób, to eksperci w zakresie audytu, doradztwa biznesowego, podatkowego i transakcyjnego.

Od wielu lat Ernst & Young zajmuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych pracodawców. Wopublikowanych w 2012 roku rankingach firma zdobyła pierwsze miejsce w rankingu ‘Pracodawca Roku 2011’ przeprowadzonym przez AIESEC Polska wśród studentów kierunków ekonomicznych. Za kluczowe czynniki decydujące o atrakcyjności Ernst & Young jako pożądanego pracodawcy studenci uznali takie kryteria jak konkurencyjne wynagrodzenie, dobra atmosfera w pracy i satysfakcja z wykonywanych obowiązków.

Firma Ernst & Young wygrała również I Ogólnopolskie Badanie MBE Student Index 2011, zdobywając 1. miejsce w rankingu Idealnych i Pożądanych Pracodawców w kategorii Audyt, Doradztwo Podatkowe, Zarządzanie Ryzykiem oraz Księgowość. Badanie zostało przeprowadzone wśród 2070 studentów i absolwentów zainteresowanych rozwojem kariery w branży finansowej.

W opublikowanym w lutym 2012 roku rankingu na najbardziej pożądanego pracodawcę Trendance Graduate Barometer przygotowanego na podstawie badania przeprowadzonego wśród 1400 polskich studentów, firma Ernst & Young uplasowała się na 3. miejscu w kategorii ‘Biznes’ – wyprzedzając wszystkie firmy z tzw. Wielkiej Czwórki.

Więcej informacji na stronie: www.ey.com.pl/kariera

 

Dołącz do nas na Facebooku: www.facebook.com/EY.Polska.Kariera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama