zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Filozofowie najlepiej odnajdują się na rynku!

wtorek, 16-07-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Z badań przeprowadzonych przez Instytu Socjologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza wynika, że ukończenie studiów wyższych wbrew postępującej opinii daje największą szansę na znalezienie pracy. Ludzie z wyższym wykształceniem radzą sobie lepiej na rynku, mają skuteczniejszą strategię znalezienia pracy i krócej przebywają na bezrobociu.

Badacze z UAM pod lupę wzięli dane zbierane na przestrzeni 10 lat z Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Szczególnie obserwowano losy zawodowe absolwentów kierunków humanistycznych. Okazało się, że wcale nie jest tak najgorzej! Na pewno nie tak różowo jak w przypadku informatyków czy matematyków, ale na pewno idzie im w życiu zawodowym lepiej niż biologom.

W pośredniakach można spotkać wielu psychologów oraz koginitywistów (3,4% w 2011 roku), ale znajdują oni pracę całkiem szybko. Zaskakująco dobrze radzą sobie filozofowie - tylko 1,7% absolwentów rejestrowało się w urzędzie pracy, co jest mniej liczbą niż wśród absolwentów politechniki. Badania pokazują zatem wyraźnie, że bezrobocie po humanistyce to mit. Największe problemy mieli bowiem ludzie po chemii - w urzędach pracy rejestruje 4,6% absolwentów.

JUR/gazeta.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama