zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Humaniści zarabiają 1500 zł mniej niż inżynierowie

sobota, 23-11-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Według rezultatów Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń firmy Sedlak & Sedlak mediana zarobków absolwentów studiów humanistycznych wynosi 4060 zł brutto - to o 1500 zł mniej niż w przypadku absolwentów studiów technicznych.

Podczas gdy inżynierowie na swoje wynagrodzenie pracowali 8 godzin, humaniści, aby do nich dobić muszą pracować niecałe 11 godzin. Na pocieszenie mogą sobie powiedzieć, że to właśnie osobom po studiach technicznych wiedzie się zdecydowanie najlepiej wśród polskich absolwentów. Co druga zarabia ponad 5500 zł, zaś co czwarta co miesiąc zgarnia ponad 9000 zł.

Humaniści w rankingu wynagrodzeń nie znajdują się niestety nawet w pierwszej trójce. Drugie miejsce okupują ekonomiści, dla których mediana zarobków wynosi 5000 zł, zaś trzecie - absolwenci kierunków ścisłych. Osoby po ich ukończeniu wzbogacają się miesięcznie średnio o 4800 zł.

Zobaczcie, jak wyglądają zarobki w rankingu wynagrodzeń według typu ukończenia polskich uczelni!

WYNAGRODZENIA ABSOLWENTÓW WEDŁUG TYPU UCZELNI

JUR/forbes.pl

GALERIA ZDJĘĆ: Wynagrodzenia absolwentów polskich szkół wyższych według typu uczelni(8)
  • 8. Sport, rehabilitacja - 3030 z
  • 7. Nauki pedagogiczne - 3100 z
  • 6. Nauki artystyczne - 3300 z
  • 5. Nauki rolnicze - 3783 z
  • 4. Nauki humanistyczne - 4060 z

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama