zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ile wyniesie płaca minimalna w 2019 roku?

poniedziałek, 10-09-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


W 2019 roku szykują się zmiany nie tylko w kodeksie pracy, lecz również w wysokości płacy minimalnej. Do tej pory wynosiła ona 2100 zł brutto dla osób pracujących w oparciu o umowę o pracę. Sprawdź, kto jeszcze może liczyć na wzrost wynagrodzenia.

Zobacz jak zmieni się minimalne wynagrodzenie w 2019 roku.

Propozycje płacy minimalnej w 2019 roku

Rząd wciąż pracuje nad wysokością płacy minimalnej, która w następnym roku powinna wzrosnąć o minimum 117 zł. Jest to kwota, która najbardziej odpowiada pracodawcom. Inne propozycje mają z kolei Solidarność oraz Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Pierwsze z nich proponuje wzrost wynagrodzenia o 178 zł, z kolei drugie o 150 zł. Podwyżki szykują się również dla osób pracujących na umowę zlecenie oraz umowę o dzieło. Do tej pory stawka godzinowa dla tych umów wynosiła 13,70 zł.

Jakie wynagrodzenie w 2019 roku?

Wszystko wskazuje na to, że minimalne wynagrodzenie nie będzie niższe niż 2200 zł brutto (1634 zł netto) dla osób pracujących w oparciu o umowę o pracę. Z kolei największy przewidywany wzrost płacy minimalnej wynosi od 2250 zł do 2255 zł. Jeśli chodzi o stawkę godzinową, to w 2019 roku ma ona wynieść minimum 14,70 zł. Oznacza to, że dla osób pracujących na umowie o dzieło będzie ona wynosić 12 zł netto, a dla osób pracujących w opraciu o umowę zlecienie 9 zł netto.

Ostateczna decyzja ma zostać podjęta do 15 września 2018 roku. Wysokość nowego wynagrodzenia minimalnego będzie można znaleźć w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej "Monitor Polski".

PO

fot. www.pixabay.com

źródło: www.gloswielkopolski.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama