zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Ile zarabiają informatycy w Polsce?

wtorek, 10-12-2013 (00:00:00) | komentarze (1)


Informatycy uchodzą za najlepiej opłacaną branżę w Polsce. Przelećmy się zatem po województwach naszego kraju w poszukiwaniu informacji o zarobkach w IT!

Dominującą pozycję informatyków potwierdza Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń - ich zarobki w znaczącym stopniu były jednak zdominowane od podjęcia pracy w konkretnym województwie. Najwyższe wynagrodzenia otrzymywali mieszkańcy województwa mazowieckiego, w którym mediana wynagrodzeń wyniosła 7,8 tys. zł brutto. Na całkiem niezłe pieniądze można liczyć także w Małopolsce, na Dolnym Śląsku oraz na Pomorzu. W pozostałych województwach informatycy nie przekraczali 5 tys. zł.

Poza miejscem pracy znaczenie w wielkości zarobków ma także wielkość przedsiębiorstwa - małe firmy nie są zazwyczaj w stanie konkurować z molochami. Najmniejsi pracodawcy oferowali przeciętnie 3,9 tys. zł, natomiast w firmach zatrudniających ponad 1000 osób średnie wynagrodzenie wynosiło 7 tys. zł. Do tego dochodzi oczywiście prestiż stanowiska - podczas gdy szeregowi pracownicy IT mogą liczyć na 3,5 tys. zł brutto, to specjalistów ceni się niemal dwa razy wyżej.

ILE ZARABIAJĄ INFORMATYCY W POLSKICH WOJEWÓDZTWACH

JUR/forbes.pl

GALERIA ZDJĘĆ: Ile zarabiają informatycy w Polsce?(16)
  • 16. Opolskie - 3000 PLN
  • 15. witokrzyskie - 3075 PLN
  • 14. Podkarpackie - 3500 PLN
  • 13. Warmisko-mazurskie - 3700 PLN
  • 12. Lubelskie - 4000 PLN

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • Potwierdzam [0]

    Zgadza się, można dobrze zarobić w IT, ale nie w każdej firmie jest znowu tak różowo. Teraz pracuję w SMT Software i nie mogę na nic narzekać, ale różnie to bywało, te mityczne zarobki niekoniecznie były zawsze tak wysokie.

    Aartjom, 2014-02-10, 16:24:10

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama