zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Inwestycja w siebie, czyli dlaczego warto stale się doszkalać?

środa, 27-04-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Każda osoba, która dopiero wkracza na rynek pracy, marzy o szybkim zrobieniu kariery, regularnych awansach i co za tym idzie, coraz wyższych zarobkach. Rzeczywistość nie zawsze przedstawia się jednak tak różowo, a nasze zarobki często bardzo odbiegają od wyobrażeń. Jest jednak sposób, aby to zmienić! W rozwoju kariery skutecznie pomagają bowiem kursy i szkolenia zawodowe, dzięki którym zdobędziemy nowe, pożądane na rynku pracy umiejętności i kwalifikacje oraz staniemy się bardziej wartościowymi pracownikami, zasługującymi na awans, podwyżkę lub nową, lepszą posadę.

kursy i szkolenia zawodoweWłasny rozwój najlepszą inwestycją

Dla wielu osób otrzymanie pracy kończy pewien etap. Mając stabilną, przyzwoicie wynagradzaną posadę sądzą, że nie muszą nic więcej robić – wystarczy skupić się na obowiązkach zawodowych, solidnie je wypełniać i co miesiąc otrzymywać wynagrodzenie. Ich zdziwienie po kilku lub kilkunastu latach jest tym większe, gdy okazuje się, że ich koledzy i koleżanki otrzymali już awanse i pną się coraz wyżej po szczeblach kariery, oni natomiast pracują w otoczeniu ludzi dopiero po studiach i co gorsze, z takimi samymi, co oni zarobkami. Skąd taka różnica?

Otóż, aby rozwijać się zawodowo, należy stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe. Warto to robić we własnym zakresie, zwłaszcza jeśli firma nie organizuje szkoleń i kursów dla własnych pracowników. Kolejne kursy związane z naszą ścieżką zawodową i wykonywaną pracą istotnie podnoszą bowiem naszą wartość w oczach pracodawcy oraz czynią nas bardziej atrakcyjnymi pod względem zawodowym. To także cenny argument podczas ubiegania się o awans na wyższe stanowisko, podwyżkę czy zmianę charakteru obowiązków zawodowych. Szkolenia to swoista inwestycja w siebie i własny rozwój, która pozwala zmienić pracę na lepszą w każdej chwili oraz nie być zależnym od jednego pracodawcy.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach? Jak je sfinansować?

Szkolenia zawodowe pozwalają zdobyć nowe umiejętności praktyczne, poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną oraz być zawsze na bieżąco z aktualnymi trendami w branży. Uczestnicząc w nich mamy także możliwość poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń oraz nawiązania kontaktów zawodowych, które niekiedy mogą pomóc także w znalezieniu nowej, lepszej posady. Uczestnictwo w kursach pozytywnie wpływa także na samopoczucie – dzięki nim podnosimy bowiem nie tylko poziom naszej wiedzy i umiejętności zawodowych, ale także zwiększamy poczucie własnej wartości, które jest kluczem do sukcesu w każdym zawodzie.

Jak widać, w kursach i szkoleniach zdecydowanie warto brać udział. Pewnym utrudnieniem może być jednak ich dość wysoki koszt – za wartościowe, merytoryczne szkolenia prowadzone przez specjalistów trzeba często zapłacić niemałe pieniądze. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to wydatek, który warto ponieść, gdyż już wkrótce zwróci się z nawiązką. Specjalnie z myślą o osobach panujących wzięcie udziału w szkoleniach, które otworzą przed nimi zupełnie nowe perspektywy zawodowe, firma Pożyczka Plus przygotowała ofertę specjalną pożyczki online za 0 zł. W jej ramach nowi klienci mogą uzyskać finansowanie w wysokości do 3000 zł bez żadnych dodatkowych kosztów i przeznaczyć je na dowolny cel, w tym opłacenie kursów i szkoleń.

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama