zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?

czwartek, 03-09-2015 (00:00:00) | komentarze (0)


Starając się o wymarzoną pracę chcemy zrobić jak najlepsze wrażenie na swoim przyszłym pracodawcy. Musimy jednak pamiętać o kilku istotnych kwestiach, które pomogą nam wypaść pozytywnie na rozmowie kwalifikacyjnej.

Pierwsze wrażenie

Około dziesięciu sekund potrzeba podobno, aby ocenić na pierwszy rzut oka drugą osobę. Tyle czasu będziemy mieli również na spotkaniu z potencjalnym, przyszłym pracodawcą, żeby zrobić dobre, pierwsze wrażenie. Według badań nasz rozmówca oceni, czy jeteśmy sympatyczni i wiarygodni w kilka sekund. Pamiętajmy przede wszystkim o uśmiechu i kontrolowaniu nerwów. Stres nie jest naszym przyjacielem. Nerwowe przewracanie oczami, brak kontaktu wzrokowego zmniejszy naszą wiarygodność. Przyjmijmy otwartą pozycję tak, aby nasze ciało było stabilne. Nie kręćmy się, nie gestykulujmy za dużo. Nasz rozmówca musi czuć się swobodnie. Pamiętajmy więc, aby nie przekraczać jego strefy intymnej. Niedostosowanie się może być bardzo negatywnie ocenione.

Strój (nie)prawdę Ci powie

Udając się na rozmowę rekrutacyjną wybierzmy strój, który będzie adekwatny do naszego potencjalnego, przyszłego miejsca pracy. Dowiedzmy się jaki w danej firmie obowiązuje dress code. Inny strój ubierają osoby pracujące w instytucjach rządowych, bankach, a inny w agencji reklamowej. Oczywiście nasza kreatywność może przenieść się również na nasz ubiór ale nie przesadźmy z kolorami i dodatkami. Pamiętajmy, że umiar zawsze jest dobrym wyjściem. Kierujmy się też podstawowymi zasadami; nasz stój powinien być schludny i czysty, Świadczy to o naszym charakterze, poważnym potaktowaniu rozmówcy i szacunku do drugiej osoby.

Punktualność i inne przykazania...

Chcąc być potraktowani poważnie musimy traktować tak inne osoby. Punktualność jest wymagana od wszystkich, pamiętajmy więc o niej również na rozmowie rekrutacyjnej. Rozmawiając o poprzedniej pracy nie plotkujmy. Oczerniając byłego szefa, wyrażając się negatywnie o współpracownikach nie sprawiamy wrażenia ludzi godnych zaufania. Przed wejściem na rozmowę wyciszmy nasz telefon. Dzwoniący aparat będzie przeszkadzać w spotkaniu, a hałas może rozdrażnić rozmówcę. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej bądźmy prawdomówni. Kłamstwo ma krótkie nogi. Wszystkie informacje są przez naszego przyszłego szefa możliwe do sprawdzenia. Wymyślone historie prędzej, czy później mogą zostać zdemaskowane. Bądźmy sobą i nie koloryzujmy. Nasz przyszły pracodawca doceni prawdomówność i szczerość.

gol

fot. pixabay.comKomentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama