zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak napisać CV?

środa, 11-07-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Jeśli poszukujesz pracy, to najważniejszą kwestią pierwszego etapu rekrutacji jest CV. Dobrze napisany życiorys może być kluczem do kariery oraz furtką do naprawdę dobrej pracy. Jak napisać CV, które spotka się z aprobatą przyszłego pracodawcy? Oto skuteczne sposoby na napisanie naprawdę dobrego życiorysu.

kartka z długopisem oraz laptop na biurku

Jak napisać CV?

Dobrze napisane CV na pewno nie zginie w stercie dokumentów rekrutacyjnych. Bardzo ważne jednak jest, aby poświęcić trochę czasu na to, aby życiorys naprawdę był na odpowiednim poziomie. Jak napisać CV, które spotka się z entuzjazmem rekrutera? Przede wszystkim skup się na tym, aby w twoim życiorysie nie było błędów, literówek, ani kolokwialnych zwrotów, które mogą razić po oczach. Czytelne, schludne i dopracowane CV to podstawa twojego sukcesu. Pamiętaj, aby chronologicznie ułożyć wszystkie informacje o sobie. Doświadczenie zawodowe, edukację, umiejętności oraz zainteresowania to tzw. "must have" każdego życiorysu. Pamiętaj, aby wpisać tylko aktualne informacje, które najlepiej obrazują ciebie i to, co potrafisz. Nie zapomnij o szczególnych osiągnięciach, a także wpisaniu języków obcych (poziomu zaawansowania), którymi się posługujesz. Niezbędne będą również twoje dane kontaktowe, bez których komunikacja rekrutera z tobą będzie niemożliwa. Przed wysłaniem swojej aplikacji sprawdź kilka razy CV oraz informacje, które zawarłeś w mailu. Ostrożności nigdy za wiele w tym przypadku.

Zdjęcie do CV

W przypadku czytelnego CV nie można zapomnieć o dodaniu fotografii. Zdjęcie do CV musi być profesjonalne. Fotki z wakacji, selfie i zabawne fotografie z imprezy nie wchodzą w grę. Aby przyszły pracodawca potraktował cię poważnie, ważne jest, aby zdjęcie do CV przedstawiało cię, jako osobę kompetentną oraz poważnie podchodzącą do swoich obowiązków zawodowych. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na profesjonalną fotografię, możesz zrobić mini sesję we własnym mieszkaniu. Stań na tle jasnej ściany, ubierz się w elegancką koszulę i poproś kumpla o zrobienie zdjęcia. Tego typu fotka na pewno będzie dobrze wyglądać w twoim życiorysie.

CV - wzór

W internecie dostępne są wzory CV, które można z łatwością pobrać oraz wykorzystać do napisania własnego życiorysu. Wiele z nich jest darmowe, jednak za lepszy wzór CV należy uiścić opłatę, wskazaną na konkretnej stronie internetowej.

gol

fot. pexels.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama