zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak napisać list motywacyjny?

piątek, 02-04-2004 (00:00:00) | komentarze (0)


Nie cierpię tego robić – to pierwsze, co wielu z nas przychodzi do głowy, kiedy siadamy przed komputerem, by napisać list motywacyjny. CV to jeszcze da się zrobić, ale jak opisać siebie na stronie A-4 tak, aby potencjalny pracodawca w ogóle zwrócił na nas uwagę? Nie myśl sobie, że znajdziesz tu odpowiedź na to pytanie. Napisanie listu motywacyjnego to indywidualna sprawa, my możemy jedynie (albo aż) podać Ci kilka wskazówek odnośnie najczęściej popełnianych błędów i tego, na co należy zwrócić uwagę, a czego należy unikać.

To jest o tyle ważne, że często decyduje o tym, czy ktoś przeczyta nasze wypociny.

A więc:

1.należy podać źródło, z którego uzyskaliśmy ogłoszenie (nr referencyjny, data publikacji itp.)

2.nie zapominamy wymienić pełnej nazwy stanowiska, o które się ubiegamy, jak również daty i pełnej nazwy adresata

3.pokazujemy swoje zorientowanie o firmie, do której piszemy (wcześniej możemy pogrzebać w Internecie)

4.dobrze jest wiedzieć kto zajmuje się rekrutacją w danej firmie, lepiej zwracać się do konkretnej osoby, niż stosować formułkę Szanowni Państwo

5.nasze wypociny nie powinny przekraczać strony A-4 i powinny być przejrzyście przedstawione

6.nie ma mowy o literówkach i błędach ortograficznych!!!! (jak napiszesz, że jesteś osobą dokładną i przywiązujesz dużą wagę do szczegółów, a jednocześnie popełnisz błąd w tekście, nie licz, że ktoś umówi się z Tobą na spotkanie)

7.nie lejemy wody i nie sypiemy ogólnikami w stylu: jestem młoda i kreatywna ( zamiast: jestem osobą kreatywną, możemy napisać: moja kreatywność została kilkakrotnie doceniona przez.... w organizacji czegoś tam)

I.

Katowice, dn. 19.12.03

Maciej Kowalski
ul. Kowala 12/7
07-244 Katowice

Szanowni Państwo,

Jestem tegorocznym absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, ze specjalizacją w dziedzinie prawa administracyjnego. Chciałbym wykorzystać w praktyce umiejętności zdobyte na studiach i uważam, że umożliwienie mi odbycia stażu w Państwa firmie, byłoby dla mnie szansą rozwoju zawodowego.

Choć moje doświadczenia zawodowe jest niewielkie (trzymiesięczna praktyka w Urzędzie Miejskim Opola) zapewniam, że mam dużo zapału i chęci do pracy. Jestem człowiekiem młodym i ambitnym, o entuzjastycznym nastawieniu do życia. Jestem przekonany, że takie moje cechy jak odpowiedzialność, skuteczność w działaniu, komunikatywność, a także umiejętność pracy w zespole pozwolą mi w pełni sprostać Państwa oczekiwaniom.


Z przyjemnością uzgodnię termin spotkania
Łączę wyrazy szacunku,
Maciej Kowalski
II.

Anna Łopuch

ul.Wincentego Pola 12

30 –534 Wałbrzych

Mirosław Lech

Media Public Relations.

Ul. Dziadoszańska 17

Wałbrzych

Szanowny Panie Prezesie,

W tym liście nie znajdzie Pan ani jednego zbędnego słowa. Nie ma w nim słów: „najlepszy, jedyny, wyjątkowy”. Nie ma ich, bo bardzo chcę pracować w Państwa firmie i wiem, że profesjonalista public relations tych słów unika jak ognia.

Specjalizuję się w public relations Dzięki praktykom w wałbrzyskich redakcjach wiem, jak funkcjonują media. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe pozwoliło mi również zdobyć kilka spostrzeżeń na temat funkcjonowania PR. Moim zdaniem pracownicy public relations zbyt małą wagę przywiązują do znaczenia mediów lokalnych. oraz że jest to jeszcze stosunkowo mało rozwinięta dziedzina w Polsce.

W dostępnej na rynku prasie (Brief”, „Press”) ze szczególnym zainteresowaniem czytam o tym, co dotyczy spraw etycznych zawodów branży reklamowej, medialnej i piarowskiej. Interesuje mnie również współpraca z mediami, monitoring prasy oraz działanie w sytuacjach kryzysowych. W swojej dalszej pracy zawodowej chciałabym pójść w tym kierunku.

Informacje na temat Państwa firmy znalazłam w Internecie. Zainteresował mnie szeroki zakres działalności Media PR, jak również sposób jej przedstawienia. Mam tu na myśli łączenie zasad profesjonalizmu ze smacznym humorem. Poza tym cenne są dla mnie informacje o public relations i prezentacja literatury z tego zakresu.

Należę do kobiet, które łączą w sobie inteligencję i urok osobisty Jestem ambitna, przywiązuję dużą wagę do szczegółów i lubię przewodzić w grupie. Operatywność, przedsiębiorczość, odpowiedzialność i profesjonalne działanie – to moje mocne strony.

Jestem dyspozycyjna, mam prawo jazdy i samochód.

Zdecydowałam się wysłać do Pana swoje zgłoszenie, gdyż uważam, że praca w agencji byłaby dla mnie szansą na realizację moich zawodowych marzeń, a dla Państwa – okazją do rozwoju i poznania nowego spojrzenia na piarowski świat. Na początek mogłabym poznać rynek public relations na Dolnym Śląsku, porównać witryny firmowe i sporządzić raport pod kątem Jeśli moja osoba wzbudziła Pana zainteresowanie, proszę o kontakt.

Z wyrazami szacunku,

Anna Łopuch

III.

Maria Zabrodzka

Ul.Marymoncka 6/7

90- 543 Wrocław

Szanowni Państwo,

Jestem osobą żądną sukcesu, dążącą osiągnięcia postawionych sobie celów. Nie boję się samodzielnego podejmowania decyzji i nie unikam ich konsekwencji. jestem pracowita i sumiennie wykonuję powierzone mi obowiązki.

Uważam, że sprawdziłabym się na stanowisku przedstawiciela handlowego w Państwa firmie.

Zatrudniając mnie zyskujecie pracownika:

-wykształconego: ukończone studia na Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i tytuł magistra w dziedzinie handlu
-doświadczonego: praktyki w trakcie studiów: trzymiesięczna w firmie CampFruit (produkcja słodyczy), dwumiesięczna w firmie RapadTrio (pośrednictwo w handlu artykułami spożywczymi).
-zdolnego: biegła znajomość angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego, biegła obsługa aplikacji Windows

-pewnego osiągnięcia sukcesu

A także pełnego energii, entuzjazmu, chętnie uczącego się i zdobywającego nowe doświadczenia.

Dlatego, jeśli szukacie kogoś kto dużo wymaga, zarówno od siebie, jak i od innych, chce wciąż podnosić swoje kwalifikacje, jest zdecydowany i pełen samozaparcia, zadzwońcie pod numer 34 34 35.

Z poważaniem
Maria Zabrodzka

 

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

FB dlaMaturzysty.pl reklama