zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV?

czwartek, 08-02-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Dobrze napisane CV to klucz do sukcesu i przede wszystkim pierwszy krok do zdobycia naprawdę dobrej pracy. W życiorysie nie tylko treść się jednak liczy. Warto zwrócić uwagę również na zdjęcie do CV, które musi odpowiadać pewnym kryteriom. Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV? Oto nasze porady, które odpowiedzą na to pytanie.

dziewczyna robiąca selfie

Zdjęcie biznesowe - co to takiego?

W dobie selfie mało kto wie, czym jest prawdziwe zdjęcie biznesowe. To właśnie tego typu fotografię należy umieścić w swoim CV. Jest to najbardziej odpowiednia opcja, która sprawi, że nasz życiorys będzie wyglądać profesjonalnie. Czym więc jest zdjęcie biznesowe? Po pierwsze, osoba, która będzie pozować do takiej fotografii musi mieć odpowiedni strój. Dress code zdjęcia biznesowego musi być elegancki, bez krzykliwych kolorów oraz rzucających się w oczy dodatków. To osoba powinna być na pierwszym planie, a nie odwracające uwagę gadżety. Zdjęcie biznesowe powinno być wykonane w niezobowiązującym miejscu, najlepiej na stonowanym tle. Niewskazane są oczywiście głupie miny i zabawne gesty. Bardziej liczy się wyważony wygląd i klasyczna prezencja.

Jak powinno wyglądać zdjęcie do CV?

Aby nasz życiorys był przejrzysty i prezentował się dobrze warto skupić się na zrobieniu profesjonalnego zdjęcia. Unikajmy fotek w stylu selfie, które nie tylko wyglądają kiepsko w życiorysie, ale przede wszystkim są uważane za potraktowanie rekrutacji mało poważnie. Również niewskazane jest dodawanie do CV zdjęć z wakacji itd. Prywatne fotografie raczej zostawmy sobie. Włączanie ich do profesjonalnych dokumentów jest...mało profesjonalne.

CV bez zdjęcia

Niektóre osoby decydują się na przesłanie CV bez zdjęcia. Tego typu dokument nie jest jednak pozytywnie oceniany przez rekruterów, ponieważ nie jest on w pełni uzupełniony. Firmy zwracają dużą uwagę na prezencję osób, przesyłających swoje zgłoszenia, dlatego ważne jest, aby CV zawierało odpowiednią fotografię.

gol

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama