zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zacząć sprzedawać w internecie?

czwartek, 26-05-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


W 2020 roku, według danych Gemius, już 73 proc. internautów robiło zakupy online. Rynek sprzedaży w sieci jeszcze nigdy wcześniej nie był wart tyle, co obecnie, a prognozy na kolejne lata napawają optymizmem osoby handlujące przez internet. Jeśli masz produkt, który sprzedajesz stacjonarnie lub planujesz zacząć to robić, weź pod uwagę rozpoczęcie działalności online. Jak zacząć?

Sprzedaż przez internet

Sprzedaż przez internet - od czego zacząć?

Jeśli nie miałeś do czynienia z handlem online, to może Ci się wydawać, że aktywność w sieci jest trudna, wymagająca i skomplikowana. Tymczasem dosłownie kilka kroków dzieli Cię od tego, aby stać się właścicielem strony firmowej czy sklepu i zacząć przedstawiać ofertę online.

Co więcej – start działalności nie musi wymagać od Ciebie bardzo dużych nakładów finansowych (chociaż wszystko zależy od skali inwestycji czy też od Twoich oczekiwań co do tego, jak będzie wyglądać strona). Na początek potrzebujesz kilku elementów.

Adres strony WWW

Domena, którą zarejestrujesz, prawdopodobnie zostanie z Tobą na lata. Znajdzie się między innymi na ulotkach reklamowych i w przeróżnych materiałach marketingowych. Powinna być łatwa do zapamiętania i unikalna. Koszt rocznego korzystania z domeny wynosi, w zależności od rozszerzenia i operatora, od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Hosting

Aby witryna była dostępna dla użytkowników w sieci, musisz umieścić jej pliki na serwerze, czyli w pamięci komputera stale podłączonego do sieci. Bez obaw – nie musi to być sprzęt w Twojej firmie. Wystarczy, że skorzystasz z usługi hostingowej, a za pewną opłatą otrzymasz dostęp do ograniczonych zasobów serwera.

Strona WWW

Możesz zlecić indywidualny projekt, skorzystać z darmowych systemów CMS, a nawet z kreatorów witryn, dzięki którym przygotowanie strony będzie niemal tak łatwe, jak tworzenie treści w edytorze tekstowym. W przypadku sklepów możesz zdecydować się na ofertę SaaS. Otrzymasz wtedy do dyspozycji zainstalowany sklep, który możesz wypełnić treścią i dostosować do swoich oczekiwań.

Sprzedawaj przez internet - postaw na działania marketingowe

Założenie strony firmowej czy sklepu WWW to dopiero pierwszy krok do realizacji celu w postaci pozyskiwania zamówień online.

W sieci rozpoczynasz działalność jako całkowicie anonimowa marka. Jeśli chcesz osiągnąć sukces, to powinieneś zacząć budować rozpoznawalność i starać się o coraz większy ruch na stronie. Jak to osiągniesz? Wykorzystaj do tego celu wyszukiwarkę Google!

Korzysta z niej ponad 95 proc. internautów w Polsce, co przekłada się na ponad 25 mln użytkowników, z których wielu może być zainteresowanych Twoją ofertą. Możesz do nich dotrzeć za pomocą kampanii SEO, dzięki której witryna zostanie zoptymalizowana pod wymagania algorytmu Google i będzie się wyświetlać użytkownikom na zapytania najlepiej opisujące Twój biznes. Nie ma znaczenia, czy prowadzisz działalność lokalną, czy sprzedajesz produkty mieszkańcom Europy i innych kontynentów – w każdym przypadku możesz trafić do klientów, stawiając na SEO.

SEO to proces, w którym stopniowo rosnąć będzie widoczność Twojej strony, co z miesiąca na miesiąc przyniesie Ci coraz lepsze rezultaty w postaci wysokich pozycji, ruchu na stronie, a także – klientów.

Potrzebujesz ekspertów, dzięki którym Twoja strona zacznie pozyskiwać ruch z Google? Postaw na Delante, krakowską agencję SEO/SEM, wyróżnioną m.in. przez Deloitte czy Global Search Awards 2020. Zaufało jej kilkaset firm z 21 krajów. Być może nadszedł czas, aby do nich dołączyć?

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama