zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zarobić przez Internet? 9 propozycji

piątek, 10-03-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Osoby, które mają stałe zatrudnienie, często szukają dodatkowego zarobku. Najwygodniejszą formą dodatkowej pracy jest zarabianie przez Internet. Daje to dużo możliwości nie tylko pracowania we własnym domu, ale także w każdym innym miejscu na świecie. Jak zarobić przez Internet? Poznaj 9 możliwości.

Zobacz też: Zawody dla domatorów, czyli jak zarobić, nie wychodząc z domu?

Jak zarobić przez Internet? 9 propozycjiWypełnianie ankiet

Nie jest to zajęcie, dzięki któremu będzie można się utrzymać, jednak z pewnością umożliwia ono dorobienie do miesięcznego budżetu. Taka praca nie jest szczególnie wymagająca, wszystko odbywa się w sieci. W Internecie nietrudno znaleźć propozycje współpracy, ale trzeba uważać, aby nie dać się oszukać. Warto czytać opinie innych pracowników i sprawdzić rzetelność ogłoszenia.

Tłumaczenie tekstów

Jest to praca dla osób, które biegle posługują się językiem obcym. Współprace proponują najczęściej korporacje. Zarobki są liczone zazwyczaj za ilość przetłumaczonych stron.

Korekta tekstów/redakcja

Zdarza się, że media potrzebują pracowników do wyszukiwania informacji na tematy popularne lub naukowe. Nie potrzeba do tego wykształcenia dziennikarskiego, jednak od kandydatów oczekuje się umiejętności humanistycznych.

Copywriter

To również stanowisko dla osób, które mają umiejętności redakcyjne i tzw. lekkie pióro. Zatrudnienie opiera się zwykle na umowie o dzieło, a rozliczenie zależne jest od ilości napisanych tekstów. Często wymaga się przejścia wstępnego szkolenia przed rozpoczęciem pracy.

Prowadzenie social mediów

Obecnie zapotrzebowanie na osoby prowadzące media społecznościowe firm jest ogromne. Szanse zdobycia takiego zatrudnienia zależy od wielkości przedsiębiorstwa, do którego rekrutujemy. Mniejsze firmy, np. lokalne restauracje, nie wymagają dużego doświadczenia. Trzeba zaznaczyć jednak, że do osiągnięcia efektów pracy potrzebna jest wiedza z zakresu marketingu i aktualnych trendów.

Prowadzenie bloga

To zadanie będzie odpowiednie dla ludzi kreatywnych, które interesują się konkretną dziedziną i są w stanie przekazać wiedzę na ten temat. Aby dobrze rozkręcić bloga, trzeba włożyć dużo pracy i uzbroić się w cierpliwość. Kiedy już zdobędziemy grono odbiorców, możliwe będą współprace z markami i zarabianie na wyświetlaniu reklam.

Przepisywanie tekstów nagrań

Obecnie można znaleźć wiele ogłoszeń o pracę, polegającą na przepisywaniu nagranych tekstów. Rozliczenie obywa się zazwyczaj na podstawie ilości stron tekstu lub czasu nagrania. Podobnie jak z wypełnianiem ankiet, należy dokładnie zweryfikować twórcę ogłoszenia.

Korepetycje

Korepetytorzy są bardzo często poszukiwani przez młodych ludzi. Jeśli czujesz się dobrze w jakimś przedmiocie, warto zaproponować korepetycje zdalne. Można na tym nie tylko zarobić, ale także zyskać satysfakcję z pomocy uczniom.

Kanał na YouTube

To zajęcie, podobnie do prowadzenia bloga, wymaga dużej kreatywności, wkładu ogromu czasu i pracy oraz cierpliwości. Zaistnienie na YouTube łączy się ze współpracami i reklamami, a co za tym idzie zdobyciem dochodu.

KD

fot. pexels

Źródło: interwievme.pl

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama