zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe?

wtorek, 27-09-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Rynek pracy cały czas się zmienia. Coraz częściej okazuje się, że ukończenie jednego kierunku studiów jest niewystarczające. Aby zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, warto zdobywać nowe doświadczenie. Jak zdobywać dodatkowe kwalifikacje?

Zobacz też: Czy zawód inżynier się opłaca? W których specjalizacjach warto się kształcić?

Jak zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe?Obserwuj rynek pracy

Decydując się na zdobycie nowych kwalifikacji, warto przedtem zapoznać się z aktualnym zapotrzebowaniem na rynku pracy. Trzeba zwrócić uwagę na to, jakie wymagania stawiają pracodawcy w ogłoszeniach. Nawet kiedy nie mamy większego doświadczenia na wymarzonym stanowisku, ważne jest, żeby w tym kierunku poszerzać swoje umiejętności. Nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Kluczem do znalezienia odpowiedniego stanowiska jest otwarcie się na nowości, co może wiązać się z koniecznością przebranżowienia. Choć zmiana branży na pierwszy rzut oka jest długim procesem, dziś mamy wiele możliwości, dzięki którym nie będzie to aż tak czasochłonne. Z pomocą przychodzą kursy i szkolenia zawodowe, co z pewnością pomoże w drodze do nowej pracy.

Szkolenia, kursy i studia to klucz do sukcesu

Szkolenia i kursy mają na celu zwiększenie kompetencji zawodowych, pogłębienie wiedzy i przygotowanie do wykonywania nowych zadań na stanowisku pracy. Po ich ukończeniu otrzymuje się certyfikat bądź zaświadczenie. Takie możliwości mogą być oferowane bezpośrednio przez pracodawcę, jednak nie jest to konieczne. W kursach i szkoleniach można brać udział również prywatnie i choć to będzie wiązało się z pokryciem kosztów, z pewnością otworzy wiele dróg zawodowych. Poza tym wiele z nich jest teraz w formie online, co sprawia, że wzięcie w nich udziału jest wygodne i trwa kilka dni. Prócz tego rozwiązania istnieją również studia zaoczne i podyplomowe. Pierwsze z nich trwają zazwyczaj 3 lub 2 lata, natomiast drugie  - 2 semestry. Warto zaznaczyć, że na studiach podyplomowych nie zdobędziemy tytułu naukowego, a świadectwo ich ukończenia. Taki dokument z pewnością zwróci uwagę pracodawcy.

KD

fot. pexels.com/pl-pl/@fauxels/

Źródło: c-and-a.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama