zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak znaleźć pracę bez doświadczenia zawodowego?

wtorek, 09-10-2012 (00:00:00) | komentarze (1)


We wszystkich interesujących ogłoszeniach o pracę widzisz wymóg dotyczący doświadczenia zawodowego w branży? Obawiasz się, że Twoje CV będzie wyglądało blado, ponieważ brak tam wartościowych wpisów dotyczących podobnej pracy? Możesz zwiększyć swoje szanse dzięki kilku prostym metodom.

Pracodawcy w naturalny sposób obawiają się pracowników bez doświadczenia. Pierwsza praca dla pracownika to nie tylko wykonywanie obowiązków, ale nauka kultury pracy i komunikowania ze współpracownikami. To na tym etapie najczęstsze są konflikty, a efektywność pracy jest niższa. Jednak każdy ma prawo do tego, by zaczynać.

Piszemy list motywacyjny
List motywacyjny ma za zadanie przekonać potencjalnego pracodawcę, że w Twoim przypadku współpraca będzie przebiegała harmonijnie. Z jednej strony powinien przykuwać uwagę, intrygować i zachęcać pracodawcę do poznania Ciebie. Z drugiej - wyeksponować wszystkie Twoje dobre cechy, które sprawiają, że jesteś wprost idealnym kandydatem na dane stanowisko. Oczywiście piszemy tylko prawdę!

Pamiętaj: list motywacyjny profilujemy pod stanowisko, o które aplikujemy. Żadnych masówek, które wysyłamy wszystkim. Pracodawca lubi być pod tym względem traktowany wyjątkowo.

Co wpisać, gdy brak doświadczenia?
Konkrety. Opisz sytuacje, z którymi spotkałeś się w trakcie studiów, bądź działalności w organizacjach studenckich. Pokaż pracodawcy, że umiejętności wyniesione ze szkoły potrafisz wykorzystywać w praktycznych sytuacjach. Użyj języka korzyści, by wykazać, że przedstawione umiejętności świetnie wykorzystasz w dalszej współpracy, już po zatrudnieniu.

Napisz, że lubisz zdobywać nowe umiejętności i chętnie podejmujesz wyzwania. Pokaż, że jesteś ambitny i komunikatywny, a co najważniejsze chcesz pracować i zdobywać doświadczenie. Pamiętaj, by wyeksponować swoje zalety i mocne strony. Postaraj się skupić na potrzebach pracodawcy i zastanów się, co mógłbyś wnieść do nowego miejsca pracy.

Szukaj bezpośredniego kontaktu
Nic tak nie przekona pracodawcy do Twojej osoby jak bezpośrednia rozmowa. Oczywiście można liczyć, że spotkamy prezesa wymarzonej firmy na Rynku, ale przypadkowi można pomóc. Warto w takich sytuacjach wybrać się np. na targi pracy, bądź poszukać praktyk.

Wysyłając dokumenty aplikacyjne pamiętaj, że nie od razu Kraków zbudowano i trudno oczekiwać, że w pierwszej pracy będziesz zarządzać dużym zespołem specjalistów. Zdobywając pierwszą, może nawet mało spektakularną posadę stawiasz najważniejsze kroki na drodze kariery. Gdy będziesz się dalej rozwijać już nikt nie powie, że brak Ci doświadczenia. Powodzenia!

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • dobry zawód dobra praca [0]

    podstawą znalezienia dobrej pracy zaraz po zakończeniu edukacji jest także dobre wykształcenie. Taką edukację zapewniają szkoły policealne, które w dwa lata szkolą w wybranym zawodzie i zapewniają solidny tytuł zawodowy. Polecam Policealne Szkoły Żak - wysoka jakość kształcenia i to za darmo.

    Ewa, 2012-10-09, 12:37:37

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama