zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak zostać pilotem samolotu pasażerskiego?

czwartek, 29-11-2018 (00:00:00) | komentarze (1)


Każda osoba, która chce zostać pilotem, musi posiadać wiele umiejętności. Przede wszystkim konieczna jest znajomość teorii, dzięki której będziemy wiedzieli, jak należy zachować się w przestworzach, ale też jak obsługuje się określoną maszynę. Musimy jednak pamiętać o tym, że sama teoria nie jest wystarczająca. Niezwykle istotna jest również praktyka, ponieważ to właśnie ona sprawia, że wiemy, jak należy zachować się w określonych sytuacjach. Widać więc, jak ważne są to aspekty. Sprawdźmy zatem, co pomoże nam w staniu się licencjonowanym pilotem.

samolotPrzygotuj się na wiele wyzwań

Pamiętajmy o tym, że pilotowanie samolotem pasażerskim wymaga naprawdę wiele umiejętności i wiedzy. Konieczne jest także to, żebyśmy posiadali podstawowe licencje. W innym przypadku nie będziemy mogli starać się uzyskać wymarzoną licencję. Bardzo ważne jest także to, że musimy mieć wylataną większą ilość godzin, ponieważ dopiero to zapewnia nam doświadczenie praktyczne. Jednak nie możemy też zapomnieć o drugiej stronie medalu, jaka wiąże się z licencją pilota samolotu pasażerskiego. Przede wszystkim dzięki temu możemy spełniać swoje marzenia, poznawać ciekawych ludzi, ale też odwiedzać kolejny rejony świata. Dlatego nasz wysiłek i zaangażowanie na pewno nam się opłacą.

Odpowiedni rodzaj licencji

Nie możemy zapomnieć o tym, że pilotowaniu samolotu pasażerskiego najważniejsze jest to, żebyśmy posiadali odpowiednią licencję. Tylko dzięki niej będziemy mogli zająć się tym, o czym marzymy. Zwróćmy też uwagę na to, że tylko niektóre licencje pozwalają nam na zarobkowo latania np. samolotem pasażerskim. Dlatego na pewno zwykła licencja PPL nie będzie wystarczająca. W tym przypadku jesteśmy uprawnieni tylko do latania rekreacyjnego. Bardzo ważne jest także to, by były bardzo dobre warunki atmosferyczne, w innym przypadku nie będziemy mogli nigdzie polecieć. Zwróćmy też szczególną uwagę na to, by uczyć się latania w odpowiedniej szkole. Dzięki temu doświadczony personel pomoże nam w szybszej nauce. Większą ilość informacji znajdziemy na stronie Goldwings Flight Academy.

Commercial Pilot Licence

Dzięki tej licencji możemy wykorzystywać pilotowanie samolotem do celów zarobkowych. Każda osoba, która posiada taką licencję, może pracować w liniach lotniczych na stanowisku pierwszego oficera. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że zdobycie takich uprawnień wiąże się z wieloma godzinami nauki. W przypadku teorii mówimy tu o 350 godzinach. Ważne jest także to, że loty odbywają się w samolotach jednosilnikowych i wielosilnikowych.

Airline Transport Pilot Licence

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, że jest to najwyższy stopień, jaki możemy uzyskać w lotnictwie cywilnym. Dzięki takim uprawnieniom możemy pilotować samolotami, których masa przekracza 5,7 ton, a także pracować jako pierwszy oficer w załodze wieloosobowej. Ważne jest także to, że na pokładzie może znajdować się powyżej 9 osób. Pamiętajmy jednak o tym, że do uzyskania takiej licencji konieczne jest wylatanie minimum 1500 godzin.

Artykuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
  • szkolenie [0]

    Ostatnio nawet sam zapisałem się na szkolenie i wybrałem https://unitedsky.eu/pl/ . W końcu spełniłem swoje marzenie i przede wszystkim zdobyłem tutaj naprawdę wielką wiedzę

    Damian, 2022-07-10, 18:39:16

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama