zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jaka pensja przyciągnie młodego finansistę? [RAPORT]

środa, 28-01-2015 (00:00:00) | komentarze (4)


Młodzi ludzie, wkraczający na rynek pracy w branży finansowej, tworzą nowe standardy. Należą do pokolenia Y, którego naturalnym środowiskiem jest globalny, ciągle zmieniający się świat nowych technologii. Są skupieni na sobie i jak żadne z dotychczasowych pokoleń mają wysokie oczekiwania wobec pracodawców – także pod względem wynagrodzenia. Na ile wyceniają swoją pracę młodzi finansiści?

Okazuje się, że dla aspirującego młodego finansisty, czyli osoby bez doświadczenia, ale chcącej pracować w finansach, minimalnym progiem kasowym, dla którego warto pofatygować się na rozmowę rekrutacyjną jest 1900 zł netto. W przypadku osób, które mają już doświadczenie w pracy w finansach, absolutnym minimum jest 2250 zł netto. Stanowczo za niską stawką jest 1500-1700 zł.

Co ciekawe - wyższa stawka często nie wzbudza większej motywacji do uczestnictwa w rekrutacji. Po przekroczeniu pewnego progu budzi niepewność i podejrzliwość. Grupa aspirujących, czyli bez doświadczenia pracy w finansach, za nierealne uznaje wynagrodzenie w wysokości 8600 zł netto, natomiast grupa z doświadczeniem w branży finansowej 12000 zł netto. Słysząc powyższe kwoty w rozmowie z rekruterem, nie zdecydowaliby się oni na udział w rozmowie o pracę.- Jak pokazują wyniki naszego badania, kandydaci marzący o karierze w branży, mają dosyć sprecyzowane oczekiwania. Dotyczy to zarówno wynagrodzenia, warunków zatrudnienia, jak i wartości promowanych przez idealnego pracodawcę. Organizacje, które chcą przyciągać najlepszych kandydatów, powinny uważnie wsłuchiwać się w te potrzeby i adekwatnie na nie odpowiadać   – mówi dr Barbara Zych z Employer Branding Institute.

Oprócz samej wysokości wynagrodzenia za wykonywaną pracę, bardzo ważna dla młodych finansistów jest jej stabilność. Zarówno doświadczeni, jak i aspirujący odpowiadając na pytanie o ile procent większą pensję musiałby zaoferować pracodawca, abyś przyjął jego ofertę, mimo braku zapewnienia konkretnego elementu w miejscu pracy – najdrożej wyceniają właśnie ten fragment oferty. Młodzi finansiści uznali, że pracodawca, który chciałby im zaoferować pracę, nie zapewniając stabilności zatrudnienia, musiałby podnieść swoje wynagrodzenie o ponad 50 proc. W drugiej kolejności, jako najdroższy element oferty, aspirujący finansiści wskazali dobrą atmosferę (51 proc.), doświadczeni – jasność procedur (44 proc.).Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marzeń i oczekiwań młodych finansistów, a także poznać inspirujące historie sukcesu doświadczonych pracowników z branży finansowej –  pobierz raport "Stawiam na rozwój w finansach". Dostępny jest na stronie: www.stawiamnarozwoj.pl.

ip

Komentarze, opinie, wypowiedzi (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię
 • Praca w finansach [0]

  A ja polecam Kasę Stefczyka. Pracuję w jednym z oddziałów ponad 2 lata i jestem bardzo zadowolony z warunków finansowych i możliwości rozwoju.

  krzysztof, 2016-05-24, 21:00:21
 • duzo malo? [0]

  sam jak zaczynałem pracę w Nobilon to wydawało mi się, ze zarabiam malo - każdy mi jednak powtarzał, że od czegos trzeba zacząć. i z perspektywy czasu widzę - wtedy wiedzy 0 i zarobki całkiem fajne. z czasem przyszła wiedza, doświadczenie no i dużo lepsza pensja

  Marek, 2016-02-22, 18:35:59
 • Nobilon praca [0]

  Ja właśnie zaczynam w Nobilon swoją karierę i podoba mi się także polecam.

  Mark, 2015-12-15, 21:10:41
 • Warto pracować [0]

  Polecam pracę w Realfinance. Pracowałam tam rok, dużo się nauczyłam i zawsze mogłam liczyć na pomoc, jak były jakieś trudne tematy. Musiałam zmienić pracę ze względu przeprowadzkę, ale miło wspominam.

  zuch, 2015-08-16, 20:28:01
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama