zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jakie możliwości pożyczkowe mają studenci?

czwartek, 27-09-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Studenci bardzo często narzekają na brak gotówki. Po 18 roku życia wydatki i potrzeby konsumpcyjne zwykle rosną, a rodzice sugerują swoim dzieciom usamodzielnienie, także pod względem finansowym. Studenci siłą rzeczy nie mogą w całości poświęcić się aktywności zawodowej, ponieważ ich czas pochłaniają uniwersyteckie obowiązki. Z tego powodu, wielu z nich rozważa możliwość zaciągnięcia pożyczek.

kredyt studenckiCzy studenci mają szanse na otrzymanie pożyczek online?

W dzisiejszych czasach pożyczanie w Internecie od firm pożyczkowych staje się coraz bardziej popularne, szczególnie u młodych ludzi, którzy sprawnie poruszają się po sieci. Takie oferty można znaleźć na Matchbanker.pl pod adresem https://matchbanker.pl/pozyczka/na-30-i-60-dni, uznanej porównywarce pożyczkowej.

Studenci mają szanse na otrzymanie wielu atrakcyjnych pożyczek, choć mogą natrafić na pewne ograniczenia. Po pierwsze niektóre instytucje pożyczkowe pożyczają środki wyłącznie ludziom, którzy ukończyli określony wiek, np. 21 lat. Po drugie, konieczne jest także pozytywne przejście weryfikacji zdolności pożyczkowej, co może być trudne, szczególnie w przypadku studentów, którzy nie posiadają żadnych dochodów.

Podsumowując, studenci mają znacznie większe szanse na otrzymanie pożyczki od instytucji pożyczkowych online niż standardowego kredytu konsumpcyjnego w banku. Korzystanie z takich ofert ma wiele zalet. Pożyczkę można bowiem uzyskać błyskawicznie i to bez wychodzenia z domu. Nie potrzeba nic więcej niż urządzenie z dostępem do sieci. W dodatku można liczyć na elastyczne warunki, zarówno pod względem wysokości pożyczanych kwot, jak i terminu oraz sposobu ich spłaty.

Czy warto ubiegać się o preferencyjny kredyt studencki?

Choć studenci raczej nie mają szans na otrzymanie typowych kredytów bankowych, mogą liczyć na specjalnie przygotowaną dla nich ofertę kredytu studenckiego, który na rynku jest już dostępny od niemal 20 lat.

O kredyt studencki może ubiegać się każdy student do 25 roku życia, a zdecydować może się na niego na każdym roku. Kredyt studencki różni się od innych kredytów oferowanych przez banki, choć jak niemal każdy kredyt jest silnie zestandaryzowany.

W przeciwieństwie do większości kredytów, kredyt studencki nie jest wypłacany jednorazowo, lecz ratalnie. Podczas roku, od października do lipca, obowiązuje 10 rat. Obecnie dostępne są całkiem spore możliwości wybierania konkretnej kwoty pożyczki. Jeśli z tego kredytu będzie się korzystać przez wiele lat, czyli w czasie studiów licencjackich, magisterskich, a nawet doktoranckich, to w ten sposób w sumie można pożyczyć nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dużą zaletą kredytu studenckiego jest długie odroczenie spłaty, które co do zasady wynosi aż do 2 lat od momentu ukończenia studiów, czyli momentu, w którym wielu absolwentów ma już ustabilizowaną sytuację zawodową. W dodatku zobowiązanie jest rozłożone na wygodne raty, a samo oprocentowanie kredytu jest bardzo niskie.

Z zaciągnięciem kredytu studenckiego wiąże się jednak pewne ryzyko. Jeżeli bowiem nie uda się ukończyć studiów, spłacanie kredytu rozpoczyna się natychmiastowo, a oprocentowanie w takim przypadków jest już dość wysokie. Ponadto kredyt studencki jest oferowany tylko przez kilka banków, a żeby go otrzymać, trzeba przejść żmudną procedurę.

O ile pożyczki od firm pożyczkowych online można otrzymać prosto i szybko, o tyle zaciągnięcie kredytu studenckiego jest już dużo bardziej skomplikowane i obliczone na dłuższy termin spłaty.

Artytuł Partnera

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama