zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Kariera jako fizjoterapeuta - lepsza w Polsce czy za granicą?

piątek, 07-04-2023 (00:00:00) | komentarze (0)


Ze względu na przybierające na sile zjawisko starzenia się społeczeństw, praca jako fizjoterapeuta staje się coraz bardziej popularna. Osoby, które ukończyły studia na kierunku fizjoterapia, mogą szukać zatrudnienia w kraju lub zdecydować się na wyjazd za granicę. Zapotrzebowanie na specjalistów zajmujących się rehabilitacją pacjentów jest obecnie bardzo duże. Dlaczego opłaca się pracować jako fizjoterapeuta? Jakie wymagania trzeba spełnić, by móc ubiegać się o stanowisko w jednym z państw Europy? Przeczytaj!

praca jako fizjoterapeutaPraca dla fizjoterapeutów we Francji

Niedobór personelu medycznego, wzrost liczby osób w starszym wieku oraz duże zapotrzebowanie na świadczenia w zakresie ochrony zdrowia spowodowało, że jednym z coraz bardziej poszukiwanych zawodów stał się fizjoterapeuta. Oferty pracy dla specjalistów w dziedzinie rehabilitacji i reedukacji można znaleźć zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jednym z krajów, w których polscy pracownicy są doceniani i mile widziani, jest Francja. Fizjoterapeuci są tam powszechnie znani i cieszą się szacunkiem społeczeństwa. Osoby mające w ręku dyplom ukończenia studiów wyższych mogą tam znaleźć zatrudnienie nie tylko w szpitalu czy w klinice. Specjaliści zajmujący się zaburzeniami mięśniowo-szkieletowymi są potrzebni także w centrach rehabilitacyjnych, gabinetach fizjoterapii, medycznych domach opieki, termach, a także w klubach sportowych.

Dlaczego opłaca się pracować jako fizjoterapeuta?

Zacznijmy od tego, że praca jako fizjoterapeuta może przynieść wiele satysfakcji. W tym zawodzie najlepiej sprawdzą się osoby otwarte, odpowiedzialne, życzliwe i łatwo nawiązujące kontakty. Od dobrych specjalistów wymaga się też cierpliwości, empatii oraz chęci niesienia pomocy innym ludziom. Kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto szukać zatrudnienia w branży fizjoterapii, jest fakt, że fizjoterapeuci niosą realną pomoc pacjentom. Osoby na tych stanowiskach doskonale wiedzą, jak poradzić sobie z bólem, utrzymać organizm w dobrej kondycji i co robić, by przez długi czas prowadzić czynny tryb życia. Trzeba też mieć świadomość, że ta profesja zapewnia wiele ścieżek rozwoju. Poza pracą na etacie można zdecydować się na własną praktykę, która daje większą elastyczność czasu pracy i zapewnia wyższe wynagrodzenie.

Jakie korzyści przynosi praca za granicą?

Jak już zostało wspomniane, praca jako fizjoterapeuta ze względu na dynamiczny proces starzenia się społeczeństw, to gwarancja niemalże pewnego zatrudnienia. By zwiększyć możliwość znalezienia atrakcyjnej posady, warto zadbać o znajomość języka obcego. Porozumiewając się językiem angielskim czy francuskim na poziomie komunikatywnym, znacznie zwiększają się szanse na rynku pracy. Każdy kolejny certyfikat umożliwia sięgnięcie po lepsze oferty pracy i wyższe wynagrodzenie. Jeśli chodzi o korzyści, jakie przynosi wyjazd za granicę, poza dobrymi zarobkami należy do nich zaliczyć możliwość rozwoju i zdobycia cennego doświadczenia. To także lepszy standard życia oraz świetna okazja do poznania nowych ludzi, kultury oraz wspaniałych miejsc.

Jakie wymagania trzeba spełnić, aby móc pracować we Francji?

W pierwszej kolejności należy zadbać o nostryfikację dyplomu ukończenia studiów wyższych, czyli uznanie polskiego wykształcenia. W tym celu trzeba złożyć niezbędną dokumentację we właściwym urzędzie prowadzącym postępowanie nostryfikacyjne. Kolejnym krokiem jest uzyskanie pozwolenia na wykonywanie zawodu. Jeśli krajem, do którego chcesz wyjechać, jest Francja, praca dla fizjoterapeuty jest możliwa po wypełnieniu i przekazaniu stosownego wniosku do jednej z tamtejszych Komisji. Należy do niego dołączyć takie dokumenty jak uwierzytelnione tłumaczenie dyplomu, skan dowodu osobistego, spis odbytych praktyk oraz zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.

Znajdź zatrudnienie jako fizjoterapeuta w sprawdzonej agencji!

Aktualnie zapotrzebowanie na usługi świadczone przez fizjoterapeutów jest bardzo duże. Do specjalistów fizjoterapii trafiają nie tylko ludzie w podeszłym wieku, ale także osoby zmagające się z dolegliwościami mięśniowymi, pacjencji po udarach i amputacjach oraz sportowcy po kontuzjach. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w tym obszarze i marzy Ci się wyjazd za granicę, w znalezieniu zatrudnienia może pomóc Ci agencja pracy. Do takich firm należy m.in. IPF Medical, która ma wieloletnie doświadczenie w rekrutacji personelu medycznego dla zagranicznych pracodawców.

Artykuł Partnera

fot. EnvatoKomentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama