zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Koder medyczny - zapotrzebowanie na nowe stanowisko!

wtorek, 20-09-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Prawidłowe prowadzenie dokumentacji medycznej to nie lada wyzwanie. Jeszcze do niedawna wszystkie obowiązki administracyjne były w głównej mierze na głowie lekarzy. Nagromadzenie pracy związanej z odpowiednim prowadzeniem dokumentów odciągała personel medyczny od pacjentów i codziennych obowiązków. Lekarz, zamiast skupiać się na dolegliwościach ludzi, którzy do niego przychodzą i udzielać pomocy pacjentom, musiał skrupulatnie wypełniać istotne dokumenty administracyjne. Złe oznaczenie któregoś zabiegu, lub metody leczenia może wiązać się z ogromnymi stratami finansowymi dla placówki medycznej oraz nieścisłości w dokumentach. Na szczęście wakat kodera medycznego jest rozwiązaniem tego problemu.

koder medyczny

Czym zajmuje się koder?

Wiele osób zadaje sobie pytanie „Co robi koder medyczny”? Otóż osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za odpowiednie oznaczenie świadczeń zdrowotnych wykonanych przez placówkę, na podstawie opisu lekarza. Dedykowana osoba na to stanowisko może pozytywnie wpłynąć na jakość i prawidłowość raportów, dzięki większemu skupieniu na danym zadaniu, niż kodujący świadczenia lekarz, dla którego ważniejsze są inne obowiązki.

Jak zostać koderem?

Jednym ze sposobów na znalezienie pracy w tym nowym zawodzie jest wybranie kierunku koder medyczny studia podyplomowe online. Studia skierowane są do osób, które łączą swoją przyszłość z tym stanowiskiem lub pracują w służbie zdrowia i chcą powiększyć zakres swoich kompetencji oraz możliwości zawodowych. Warunkiem zapisania się na kierunek koder medyczny studia podyplomowe jest posiadania dyplomu ukończenia szkoły wyższej. Podczas dwóch semestrów studiów kandydat przyswaja umiejętności niezbędne do wykonywania pracy w zawodzie. Pełną ofertę kierunku koder medyczny znajdziesz na www.ckp-lodz.pl/studia/599/online/koder-medyczny-100-studia-online

Zapotrzebowanie na rynku pracy

Stanowisko kodera to nowość na polskim rynku pracy, co wiąże się z duży zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Zarobki kodera medycznego na pewno nie będą najniższe, warto więc się rozwijać i zdobyć nowe kompetencje zawodowe. Dwa semestry studiów, które zaowocują ciekawą oraz pełną wyzwań pracą to dobra inwestycja w siebie i swój rozwój.

Artykuł Partnera

fot. Adobe Stock

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama