zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Koniec studiów i co dalej?

piątek, 20-05-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Wielu studentów zastanawia się, jak pokierować swoją przyszłością po uzyskaniu dyplomu. Tylko nieliczni decydują się na kontynuację edukacji, podczas gdy pozostali rozpoczynają karierę zawodową. Jakie decyzje warto zatem podjąć, aby odnaleźć się na współczesnym rynku pracy?

Wydział Zarządzania UW

Jeżeli kończysz studia i chcesz znaleźć pracę w zawodzie, sprawdź, jakie formy podnoszenia kwalifikacji i rozwoju kompetencji proponuje Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Bardzo cenne pierwsze doświadczenie zawodowe

Raczej nikt nie zaczyna swojej drogi zawodowej od bycia dyrektorem czy managerem. Osoby na takich stanowiskach konsekwentnie budują swoją pozycję na rynku pracy, stale podnosząc swoje kwalifikacje i stopniowo wspinając się po szczeblach kariery.

Na początku drogi zawodowej bardzo ważne są praktyki realizowane podczas studiów czy odbycie stażu już jako absolwent. Po pierwsze, zdobędziesz pierwsze doświadczenie zawodowe, po drugie, zweryfikujesz, czy dana branża na pewno Ci odpowiada.

Skorzystaj z oferty doradztwa zawodowego

Jeżeli stawiasz dopiero pierwsze kroki na zawodowej ścieżce, dobrym pomysłem może okazać się także skorzystanie z wiedzy osoby, która ma już doświadczenie zawodowe w interesującej Cię branży. Mowa tu o ekspertach biznesowych i mentorach, ale również doradcy kariery. Osoby te pomogą Ci określić Twój potencjał i predyspozycje oraz wskażą ewentualne obszary do rozwoju.

Studenci i absolwenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego mogą otrzymać wsparcie przy wyborze ofert staży i praktyk w Biurze Karier i Absolwentów WZ UW. By ułatwić ten proces WZ UW uruchomił też portal Synergia WZ UW, który pozwala m.in.: umówić się na indywidualną sesję z doradcą kariery online czy skonsultować dokumenty aplikacyjne, a także wygenerować atrakcyjne wizualnie CV, które można załączyć przy aplikowaniu na daną ofertę przez portal Synergia WZ UW!

Portal Synergia WZ UW – pierwszy krok do wielkich zmian

Studenci i absolwenci Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zarejestrują się w portalu Synergia WZ UW, znajdą tam oferty pracy, praktyki czy staży publikowane przez firmy, zgodne z ich kierunkiem studiów.

Ponadto mogą oni zapisać się na ciekawe wydarzenia, kursy i webinary oraz znaleźć wiele informacji nt. aktualnie prowadzonych konkursów czy projektów rekrutacyjnych, a także możliwości podjęcia dalszej edukacji na Wydziale Zarządzania UW.

W portalu tym studenci i absolwenci WZ UW znajdą także wiele ciekawych artykułów poradnikowych związanych z rekrutacją oraz rynkiem pracy, rozwojem osobistym czy podnoszeniem kwalifikacji.

Wszystkie te możliwości – i wiele więcej – są dostępne są dla osób, które założą konto w portalu Synergia WZ UW. Każda podjęta współpraca i każde przebyte szkolenie zaowocują zarówno pożądanym na rynku doświadczeniem, jak i pierwszymi kontaktami biznesowymi, które mogą zaowocować w przyszłości!

Zapoznaj się z ofertą studiów na Wydziale Zarządzania UW

Przeciętne zarobki brutto ludzi z wyższym wykształceniem są w Polsce o około 60% wyższe niż pracowników bez dyplomu uczelni. Studiować więc zdecydowanie warto – jednak kluczowe jest również to, jaką uczelnię i jaki kierunek ukończysz.

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego jest najlepszą uniwersytecką szkołą biznesową w Polsce. Potwierdzają to między innymi rankingi Eduniversal czy miesięcznika „Perspektywy”, a także przyznane międzynarodowe prestiżowe akredytacje – AMBA, EQUIS, AACSB.

Nawet, jeżeli wcześniej udało Ci się ukończyć studia, być może warto rozważyć podjęcie kolejnych – zwłaszcza na prestiżowej uczelni. Zdobycie dyplomu ukończenia WZ UW będzie więc niewątpliwym atutem, który pomoże Ci wyróżnić się na rynku pracy.

Rozwiń swoje kompetencje dzięki studiom podyplomowym na WZ UW

Jeżeli masz już dyplom magistra czy licencjata, możesz podjąć studia podyplomowe. Pomogą Ci one poszerzyć dotychczasową wiedzę, a także zdobyć cenną na współczesnym rynku pracy specjalizację.

Na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego możesz rozpocząć naukę na wielu perspektywicznych kierunkach studiów podyplomowych – m.in.: Zarządzanie Projektem, Negocjacje w Biznesie, czy Zarządzanie Zasobami Ludzkimi. W ofercie WZ znajdziesz również niszowe kierunki, które pozwolą Ci wyróżnić się na bardzo konkurencyjnym rynku pracy. Mowa tu np. o Zarządzaniu na Rynku Dzieł Sztuki, Zarządzaniu Marketing Produktów Farmaceutycznych oraz Zarządzaniu dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury.

Możliwości jest, oczywiście, znacznie więcej. Szczegóły znajdziesz na stronie Wydziału Zarządzania UW.

Koniec studiów to dopiero początek

W dzisiejszych czasach ukończenie jednego kierunku studiów to dla wielu osób dopiero początek zdobywania wiedzy, kompetencji i rozwoju zawodowego. Aby zdobyć dobrze płatną pracę, warto zadbać o doskonalenie swoich umiejętności i korzystać z możliwości, które oferuje współczesny świat. Mowa tu przede wszystkim o atrakcyjnych kierunkach i praktykach czy stażach zawodowych.

Odwiedź portal Synergia WZ UW, gdzie znajdziesz pomoc niezbędną na początkowych etapach kariery zawodowej. Zachęcamy do sprawdzenia jego możliwości i aplikowania na studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego!

Artykuł Partnera

fot. materiały Wydziału Zarządzania UW

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama