zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2018 roztrzygnięty!

poniedziałek, 25-06-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w konkursie Young Design 2018 wywalczyła Sylwia Klecha, absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. 21 czerwca 2018 w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego jury - Kapituła Stypendialna Young Design, wybrało laureatkę spośród finalistów, którzy na żywo prezentowali siebie i swoje portfolio.

Konkurs dla młodych projektantów Young Design 2018 roztrzygnięty!

Young Design ma na celu wskazanie najbardziej obiecujących projektantów młodego pokolenia, takich, którzy rozumieją rynek i będą umieli w przyszłości pracować z przemysłem. Laureatka, Sylwia Klecha otrzymała stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 zł ufundowane przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotra Glińskiego.

Sylwia Klecha jest absolwentką studiów licencjackich na Wydziale Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Ponadto jest stypendystką Communication Information Design – Hochschule Rhein – Waal – Kamp – Lintfort w Niemczech.  

W finale konkursu Sylwia Klecha zaprezentowała projekt SKLEYAKI - obuwie o innowacyjnej podeszwie wykonanej z materiału warstwowego poprzez zastosowanie technologii "livine hinge"- przemiennego nacinania w drewnianej sklejce olchowej. Całość wzmacniana bawełną i wykończona lamówką drewnianą oraz kauczukową podeszwą. To autorska technologia wymyślona przez projektantkę, która przeprowadziła badania w Instytucie Przemysłu Skórzanego w Krakowie. Sylwia nazywa klapki „produktem wsparcia”, ponieważ do ich produkcji używa cheetengi, która jest afrykańskim wielobarwnym materiałem bawełnianym.

W konkursie Young Design 2018, nagrodą dodatkową od ALUHAUS z Grupy Oknoplast w wysokości 10 000 zł, wyróżniony został Sylwester Szymański. Projektant jest absolwentem Wydziału Budowy Maszyn i Zarządzania na Politechnice Poznańskiej oraz Wzornictwa Przemysłowego na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. W finale zaprezentował MOTH2 HYPERLIGHT - jednoosobowy, kompaktowy elektryczny pojazd miejski napędzany wkrętarką. Sponsor nagrody producent stolarki otworowej z aluminium, docenił użycie w pojeździe aluminium PA-6 ciętego wodą. Na decyzję wpłynął także wyjątkowy design pojazdu oraz jego rozwój na przestrzeni lat.

Jury Young Design 2018:

Przewodnicząca jury Katarzyna Rzehak, dyrektor kreatywna w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.,
Piotr Kuciapski, PR Manager, OKNOPLAST Sp. z o.o.
Janusz Dubiel, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów, KANLUX S.A.
Joanna Gralewska, Dyrektor Handlowy Polska Centralna i Północna, Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o.
Mariusz Makowski, Manager, DuPont Poland Sp. z o.o.
Jarosław Misiewicz, Dyrektor Sprzedaży Krajowej, PAGED MEBLE S.A.
Magda Musiał, R&D Manager, MARMORIN Sp. z o.o.
Bożena Synowiec, Dyrektor Marketingu i Rozwoju Produktu, Torf Corporation - Fabryka Leków Sp. z o. o.

Organizator: Instytut Wzornictwa Przemysłowego Sp. z o.o.
Patron honorowy i fundator głównej nagrody: prof. dr hab. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Sponsor nagrody dodatkowej: ALUHAUS z Grupy OKNOPLAST.
Partnerzy: Lauren Peso Polska, Startup Academy.
Patroni medialni:  Aktivist, 3Dcad.pl, CADNews.pl, Designteka.pl, BiznesMeble.pl

Więcej informacji na stronie konkursu: http://www.iwp.com.pl/young_design

Young Design to pierwszy w Polsce program stypendialny przeznaczony dla studentów i absolwentów uczelni kształcących w kierunku wzornictwa (pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku). Konkurs Young Design przeprowadzany jest według zasad opracowanych przez International Council of Societies of Industrial Design (ICSID).

ip

fot. materiały prasowe Young Design

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama