zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Korepetycje online w praktyce

wtorek, 20-10-2020 (00:00:00) | komentarze (0)


Nauka przez Internet to jedna z najwygodniejszych form zdobywania wiedzy. Za sprawą nowoczesnej technologii możemy uczyć się praktycznie wszystkiego - począwszy od przedmiotów szkolnych, po kursy językowe czy zawodowe, na kursach hobbistycznych skończywszy. Jak można skorzystać z nowoczesnego e-learningu? I gdzie szukać zajęć dodatkowych organizowanych w sposób zdalny przez sprawdzonych korepetytorów?

korepetycje onlineWymagania sprzętowe do zajęć zdalnych

Zanim zdecydujemy się na korepetycje online, musimy zadbać o odpowiednie zaplecze sprzętowe. Do odbycia tego typu zajęć potrzebny jest komputer lub urządzenie mobilne, które umożliwia komunikację online. Jeśli np. w swoim komputerze nie mamy wbudowanej kamerki i mikrofonu, to koniecznie musimy się wcześniej zaopatrzyć w te urządzenia. Podczas lekcji online komunikacja odbywa się w obie strony.

Niezbędne jest także zainstalowanie komunikatora, przez który połączymy się z korepetytorem. Prędkość połączenia internetowego także powinna być na tyle duża, żeby umożliwić płynną transmisję danych. Tak, aby korepetycje (https://buki.org.pl/korepetycje/) mogły odbyć się bez żadnych zakłóceń. Trzeba pamiętać, że zazwyczaj płacimy za godzinną lekcję i jeśli połączenie będzie się ciągle zrywać czy zawieszać, to wyciągniemy z zajęć mniej wiedzy niż przy sprawnie działającym Internecie.

E-korepetycja - gdzie szukać korepetytorów?

Kiedy od strony technicznej jesteśmy już przygotowani, pozostaje nam znaleźć korepetytora. Na szczęście nie jest to wcale trudne. Wraz z popularyzacją e-korepetycji, rośnie również liczba nauczycieli i korepetytorów, którzy zdecydowali się na włączenie tego typu form nauki do zakresu swoich usług korepetytorskich. Dzięki temu z łatwością znajdziemy nauczycieli czy specjalistów, którzy przekażą nam swoją wiedzę za pośrednictwem Internetu.

Miejscami, gdzie warto szukać sprawdzonych i godnych polecenia nauczycieli są internetowe platformy korepetytorskie, takie jak np. BUKI. Korzystając z prostego i wygodnego w obsłudze filtru wyszukiwania bardzo szybko znajdziemy korepetytorów z wybranych dziedzin. A system ocen pokaże nam, czy warto skorzystać z jego usług.

Artykuł Partnera

fot. unsplash.com/@jeshoots

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama