zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Kto będzie zatrudniał w 2014 roku?

poniedziałek, 30-12-2013 (00:00:00) | komentarze (0)


Ponad 13 procent firm zapowiada zwiększanie zatrudnienia, a co czwarta planuje podwyżki płac. Najwięcej ofert pracy czekać będzie w firmach produkcyjnych, choć eksperci typują również te sektory, które nie unikną zwolnień - wynika z prognozy przygotowanej przez Money.pl.

- "Oznaki stopniowego ożywienia rynku pracy obserwujemy już od kilku kwartałów, jednak takiego wzrostu optymizmu wśród przedsiębiorców w Polsce, jaki obserwujemy obecnie, nie było od ponad dwóch lat" - komentuje najnowszy raport ManpowerGroup w Polsce dyrektor generalna agencji Iwona Janas. - "Pracodawcy, korzystając  ze sprzyjającej koniunktury tworzą nowe miejsca pracy. Spodziewamy się, że optymizm pracodawców w najbliższym roku będzie stopniowo rósł."

Z badania wynika, że tylko 9 procent firm zmniejszy zatrudnienie. W których branżach ta poprawa przełoży się na najwięcej nowych miejsc pracy, a gdzie sytuacja nadal będzie trudna? Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego i ManpowerGroup stworzyliśmy prognozę rynku na 2014 rok.

KTÓRE BRANŻE BĘDĄ ZATRUDNIAĆ W 2014 ROKU

Wzrost wynagrodzeń powinien być odczuwalny w podobny sposób we wszystkich sektorach. Największe podwyżki powinni odczuć pracownicy branży produkcyjnej, a najmniejsze w budowlance. W większości firm, które deklarują podniesienie płac pracownikom, podwyżki przekroczą poziom inflacji, która według założeń budżetowych ma wynieść 2,4 procent.

Źródło: Money.pl na podstawie Głównego Urzędu Statystycznego i ManpowerGroup

GALERIA ZDJĘĆ: Kto będzie zatrudniał w 2014 roku?(10)
  • Przemys przetwrczy - 290 tys.
  • Handel - 127 tys.
  • Transport, Logistyka, Komunikacja - 99 tys.
  • Budownictwo - 33 tys.
  • Finanse, Ubezpieczenia, Obsuga nieruchomoci - 20 tys.

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama