zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

"Kwalifikacje 2025+" - uczniowie i studenci z szansą na bezpłatne egzaminy certyfikujące

poniedziałek, 29-03-2021 (00:00:00) | komentarze (0)


Ruszyła ogólnopolska kampania "Kwalifikacje 2025+". Inicjatywa powstała, aby wspierać uczniów i studentów w nabywaniu dodatkowych kwalifikacji umożliwiających im lepszy start na rynku pracy, promować kwalifikacje przyszłości oraz ideę uczenia się przez całe życie. W ramach projektu 1000 uczniów i studentów otrzyma vouchery na przystąpienie do certyfikowanych egzaminów VCC.

Kwalifikacje 2025+ - baner plakatW skrócie:

 • Kampania "Kwalifikacje 2025+" powstała, aby pomagać młodym ludziom w zdobywaniu kompetencji, które pomogą im w rozwoju i zwiększeniu swoich kompetencji zawodowych.
 • 600 uczniów szkół ponadpodstawowych i 400 studentów otrzyma w ramach programu możliwość podejścia do certyfikowanego egzaminu kwalifikacji VCC.
 • Zapisać możecie się do 31 maja 2021 r. lub do momentu przyznania wszystkich voucherów (link w artykule).

Kwalifikacje 2025+ - informacje

Funkcjonowanie w dzisiejszych, dynamicznych i niepewnych czasach stanowi duże wyzwanie. Nieustannie zmienia się zapotrzebowanie na kompetencje: zawodowe, metakompetencje (przekrojowe, uniwersalne dla różnych branż) czy coraz bardziej wskazywane przez pracodawców jako deficytowe kompetencje społeczne. Jedne profesje znikają, a inne ulegają transformacji. Pojawiają się zawody zupełnie nowe, wymagające od pracowników odmiennych niż dotychczasowe zestawów wiedzy i umiejętności. Aby skutecznie odnaleźć się na rynku pracy i dać sobie szansę na satysfakcjonujące zatrudnienie trzeba stale poszerzać swoją wiedzę, zdobywać nowe kwalifikacje potwierdzone wiarygodnym certyfikatem.

Vouchery na certyfikowane egzaminy VCC

W ramach kampanii 600 uczniów pierwszych i drugich klas szkół ponadpodstawowych otrzyma bezpłatnie VOUCHER umożliwiający podejście do certyfikowanego egzaminu z kwalifikacji VCC:

 • "Grafik komputerowy"
 • "Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D"
 • "Kompetencje społeczne"
 • "Multimedia w reklamie"
 • "Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą"

Każda szkoła, która zgłosi minimum 10 uczniów ma szansę na zdobycie nagród w postaci drukarki 3D lub 10 tabletów graficznych. Nagrody otrzymają szkoły z najwyższą zdawalnością egzaminów uzyskaną przez uczniów w zgłoszonej przez siebie grupie i wybranej kwalifikacji.

Dla studentów pierwszego lub drugiego roku na dowolnych kierunkach studiów przewidziano łącznie 400 voucherów z kwalifikacji:

 • "Własny biznes – jak otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą"
 • "Inspektor ochrony danych"
 • "Zarządzanie projektami"
 • "Inżynieria projektowania komputerowego CAD 2D i 3D"
 • "Grafik komputerowy"
 • "Kompetencje społeczne"
 • "Trener VCC"

Zapisani do kampanii uczestnicy oprócz podejścia do egzaminu otrzymają także podręcznik VCC umożliwiający samodzielne uzupełnienie wiedzy w obszarze danej kwalifikacji.

Jak wziąć udział?

Kampania trwa od 15 marca do 31 października 2021 r.

Zapisy trwają od 1 marca do 31 maja 2021 r. lub do momentu wyczerpania puli voucherów. Nie traćcie czasu!

Szczegóły oraz możliwość zgłoszenia znajdziecie na stronie kampanii https://kwalifikacje2025.pl/

Organizatorem kampanii jest Fundacja VCC, która stworzyła jednolity system kształcenia i potwierdzania kwalifikacji rynkowych – system VCC© (Vocational Competence Certificate), którego jest właścicielem i operatorem. Certyfikaty VCC wydawane są od 2007 roku. Jako pierwsza instytucja w Polsce włączył do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji (ZSK) kwalifikację rynkową "Montowanie stolarki budowlanej" oraz uzyskała uprawnienia do certyfikowania tej kwalifikacji (decyzja administracyjna Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 23.10.2017). Obecnie jest podmiotem rynkowym uprawnionym do certyfikowania 13 kwalifikacji rynkowych włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji.

ip

fot. materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama