zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Marzysz o byciu programistą? Sprawdź, który język programowania jest dla Ciebie.

czwartek, 10-08-2017 (00:00:00) | komentarze (0)


Sektor IT rozwija się bardzo szybko, a na całym świecie ciągle brakuje programistów. Statystyki ukazują, że deficyt tych specjalistów na rynku sięga niemal 35%.

Znajomość i umiejętne korzystanie z języków programowania jest również ceniona. Programista i developer to jedne z najlepiej opłacanych zawodów w Polsce.

Jest wiele powodów, by podjąć naukę programowania. Kiedy już się na to zdecydujesz, pozostaje tylko wybrać odpowiedni język.

Który język wybrać?Python

Uznawany jest za najlepszy język dla początkujących. Jest łatwy w nauce, a przy okazji często używany w środowiskach naukowych, technicznych i akademickich.
Dzięki Python'owi powstały m. in. YouTube, Spotify i Instagram.

Java

Zalicza się do najpopularniejszych i najlepiej opłacanych języków. Można go znaleźć w wielu miejscach w systemach operacyjnych i urządzeniach mobilnych.
Java nie jest tak prosta jak Python, jednak może poszczycić się elastycznością. Slogan write once, run everywhere mówi o tym, że program napisany w Javie na dowolnym urządzeniu (np. na PC) po kompilacji będzie działać na innym urządzeniu (np. na telefonie komórkowym) wyposażonym w Java Virtual Machine (w praktyce nie jest jednak tak kolorowo).
Przy jego pomocy powstał Gmail, a także większość aplikacji na Androida.

C++ i C#


C to jeden z najstarszych języków programowania używany do tworzenia systemów operacyjnych. C++ jest jego bardziej rozwiniętą wersją.
C++ jest dość skomplikowany, mówi się, że trudno jest nauczyć się go samodzielnie. Z drugiej strony proces jego przyswajania porównuje się do nauki jazdy samochodem. Za jego pomocą tworzone są systemy operacyjne i wyszukiwarki.
Microsoftowski C# jest znacznie przystępniejszą opcją i ma wiele cech wspólnych z Javą. Można w nim budować zarówno aplikacje, jak i strony internetowe.

Na dokładkę

Jeżeli chcesz budować aplikacje na urządzenia Apple'a, wybierz Objective-C.
Jeśli marzysz o posługiwaniu się najpopularniejszym, choć nieco nieprzewidywalnym językiem zdecyduj się na PHP (na nim zbudowano Wikipedię oraz Wordpress).
A kiedy chcesz popracować nad własnymi projektami i widzieć szybkie postępy, zwróć się do Ruby (tym językiem zapisany został Groupon).
 

ES

fot. pixabay.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama